Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

samnaunNěkdejší vesnice pašeráků a překupníků leží východně od Scuolu, obklopená neprostupnou hradbou alpských velikánů. Z tohoto důvodu je možné sem dorazit pouze z rakouské strany hranice. Do roku 1892 museli zdejší obyvatelé, když projížděli do jiných částí Švýcarska, platit daně při průjezdu Rakouskem. Po rebelii, b níž místní vyhrožovali, že tento švýcarský kout opustí, se stát rozhodl vytvořit ze Samnaun bezcelní zónu, jedinou na území Švýcarska. Dnes se z tohoto přežitku stala výnosná atrakce. Levně si lze z návštěvy městečka odvézt alkohol, kosmetiku, tabák a hlavně pohonné hmoty.

samnaun - lanovkaJako první si strategického významu zdejšího regionu všiml bavorský vévoda Heinrich, který zde roku 1078 vystavěl pevnost (Burg Alfinstermünz). Současná podoba hradu, jehož části na obou stranách řeky Inn spojuje krytý dřevěný most, pochází z 18 století. V nejhezčím zdejším domě Chasa Retina se sgrafitovou výzdobou sídlí muzeum regionu, které představuje život regionu v tomto odlehlém kraji mezi 16. a 19. stoletím.

Samnaun patří mezi významná lyžařská centra. Je propojen se sousedním rakouským střediskem Ischgl do jedné lyžařské oblasti Silvretta Arena. Lyžování si užijete na více než 200km sjezdovek, lanovek je kolem 50. Jsou zde i vyhlášené tratě pro snowboardisty a freeriding. Vrcholným kouskem alpské techniky je velkokapacitní lanovka o dvou patrech ze Samnaun na jihozápadní hřeben Piz Otu. K jednomu podlaží dopravuje lyžaře výtah a na nástupiště do horního patra pak jezdí eskalátor. Sezóna zde začíná 25. listopadu a lanovky se zastaví 1. května.

samnaun - plan horyKaždý rok, poslední týden v listopadu, se v Samnaun koná nevšední závod. Do střediska se sjede několik lyžařských týmů z celého světa a v kostýmech Santa Clause soutěží v netradičních disciplínách. Vítězný tým získává finanční odměnu 5 000 CHF. (www.clauwau.com)

 

 

Sjezdové tratě

km

celkem

210

Těžké

45

Středně těžké

127

Lehké

38

 

Přepravní

zařízení

počet

Vleky

12

Sedačkové l.

23

Kabinkové l.

2

Gondoly

3

 

Raiting


Ski / board

*****

Snowparky

****

Nordic

*

Turistické c.

**

Rodiny

*****

Aprè s Ski

***