Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

davos5 lyžařských oblastí Madridy, Pischa, Jakobshorn, Rinerhorn a Parsenn s Weissfluhjoch uspokují nároky všech nadšenců zimních sportů. Oblasti jsou velmi dobře propojeny a sněhová jistota je zde do pozdního jara. Z Weissfluhgipfel vede například jeden z nejhezčích a nejnáročnějších sjezdů v celé oblasti Alp, Pischa patří k největším švýcarským oblastem pro freeriding. Návštěvníky, hledající zotavení přitahuje vesnicky poklidný Klosters, městská atmosféra panuje spíše v Davosu.

Davos, nejvýše položené městečko Evropy (1560m n.m.) je sídlem renomovaného vědeckého Institutu pro výzkum sněhu a lavin, který denně vydává lavinové zpravodajství pro Švýcarsko a zkoumá sníh ve všech jeho důsledcích. Na sjezdových tratích, hned před dveřmi Institutu se šedivé teorie mění v radostně barevnou a rozličnou koláž majetných sjezdařů středního věku přes rodiny s dětmi až po trendy snowboardisty, která naplňuje do dálky rozprostřené město v údolí Landwassertal životem.

matioJakkoli se zde v žádném případě nejedná o typickou lyžařskou obec, ale mnohem více o pulzující prázdninové a kongresové město zcela orientované na poskytování služeb mezi Davos Dorf, odkud vyjíždí lanovka Parsennbahn do lyžařské oblasti na Weissfluhjoch a Davos Platz s nástupem do lyžařské oblasti na Jakobshorn, je Davos Platz pravým větším centrem s více obchody. Čilý život se odehrává podél ulice Davoser Promenadestraße a vytváří půvabný kontrast k vesnicky romantickému sousednímu Klosters.

I když bylo v roce 1950 otevřením lanovky na 2285m vysoký Gotschnagrat dosaženo spojení mezi oběma městečky, probíhal jejich rozvoj zcela rozdílně. Přestože byl již v roce 1905 v Klosters založen první lyžařský klub, zůstávalo tradiční lázeňské město lyžařskými turisty dlouho neobjeveno. Tak si mohlo podržet svůj venkovsky poklidný charakter až do dnešních dní.

vítek ludvíkHistorické walliské dřevěné a rétorománské kamenné domy vyzařují stejně jako kdysi blahodárnou útulnost. Právě tento diskrétní, původní šarm a vzhled a možnost užít si bez velkého shonu lyžařské radovánky přesvědčil i prominenty, kteří se zde rádi nenápadně vmísí mezi prostý lyžařský lid. Za svou oblíbenou zimní sportovní oblast si Davos vybral například i princ Charles.

K široce rozvětvené obci Klosters v nadmořské výšce kolem 1200m patří vedle Klosters Dorf a Kloster Platz i části Selfranga, Aeuja, Monbiel a Mezzaselva.  

 

Sjezdové tratě

km

Celkem

520

Těžké

128

Středně těžké

264

Lehké

128

 

Přepravní zařízení

Vleky

54

Sedačkové l.

18

Kabinkové l.

18

Gondoly

8

 

Raiting

Ski/board

*****

Snowparky

*****

Nordic

****

Turistické cesty

****

Rodiny

***

Apre´s Ski

*****