Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

Bahamské ostrovy

bahamy-1Samostatný ostrovní stát a daňový ráj s rozlohou 7x menší než ČR, jehož hlavním městem je Nassau se 190 tisíci obyvatel. Rozprostírá se v západní části Atlantského oceánu jihovýchodně od Floridy a severně od Kuby. Již v roce 1647 začalo obsazování souostroví Brity a v roce 1783 se stalo britskou kolonií. Samostatným se Bahamské společenství stalo až v roce 1973 a nyní je nezávislým členem Britského společenství, tedy konstituční monarchií s britskou královnou jako hlavou státu. Souostroví zahrnuje 30 větších a okolo 700 menších plochých ostrovů a dalších asi 2400 korálových útesů. Většina ostrovů je pokryta borovicemi, palmami a piniovými lesy. Podnebí je subtropické, přímořské, teplé a mírné s minimem srážek. Období dešťů trvá od května do listopadu, možnost hurikánů je velmi malá. Za vrcholnou sezónu se považuje časové období mezi polovinou prosince a polovinou dubna. Turisticky nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou New Providence s hlavním městem a mezinárodním letištěm Nassau a ostrov Grand Bahama s městem a mezinárodním letištěm Freeport. Na těchto ostrovech vás přivítá mnoho obchodů, kasin, pestrý noční život, krásné pláže a tyrkysově zbarvené moře. Měnovou jednotkou je jeden bahamský dolar, pro občany ČR existuje vízová povinnost.

 

NASSAU

Hlavní město Baham má americký ráz, ale zachovává si také určitou karibskou příchuť. Spojení historické architektury a novodobé vitality dává městu zvláštní kouzlo. Město je spojeno s Paradise Island, který se pyšní krásnými plážemi a moderními letovisky.

 

GRAND BAHAMA

bahamy-2Druhá nejvyhledávanější lokalita na ostrovech s místy netknutou přírodou, bílými plážemi a hustými piniovými háji. Nejoblíbenější oblastí ostrova je Freeport/Lucaya, moderně projektované místo, kde se kromě muzea Grand Bahama nachází i Lucayan National Park, 40akrový přírodní park s největším podvodním jeskynním systémem na světě s netopýry, modrými jeskyněmi, řekami sjízdnými na kajacích a nádhernými plážemi.

 

ANDROS

Největší a nejméně prozkoumaný ostrov Baham je vyhledáván především milovníky potápění a šnorchlování, nachází se zde druhý největší korálový útes na severní polokouli.

 

SOUOSTROVÍ EXUMAS

Skládá se z 365 ostrovů a ostrůvků rozprostírajících se do délky téměř 200 km. Největšími z nich jsou Great Exuma a Little Exuma. Různorodé zátoky a zálivy jsou lákadlem především pro jachtaře a milovníky sportovního rybaření.