Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

martinik-1Leží mezi ostrovy Dominica a Svatá Lucie a patří k jedné ze čtyř francouzských zámořských kolonií, kterými jsou Guadeloupe, Martinik, St. Martin a St. Barth (mezi ostrovy je dobré letecké i lodní spojení za výhodné ceny). Karibský ostrov, pokrývající území o rozloze Středočeského kraje, je druhým největším ostrovem Malých Antil a má přes 400 tisíc obyvatel. Jeho hlavním městem je Fort-de-France. Úředním jazykem je francouzština, náboženství katolické a protestantské. Původně byl strov osídlen Aravaky, v roce 1502 ho objevil Kryštof Kolumbus. V roce 1635 byl kolonizován Francií a od roku 1946 se stal francouzským zámořským departementem. Vliv Francie

je zde patrnější než na Guadeloupe. Sopečný původ ostrova zvýrazňuje činná majestátní sopka Montagne Pelée, 1397 m n. m., která se tyčí nad bývalým hlavním městem ostrova Saint Pierre v severní části ostrova. Ostrov se zvedá od krásných liduprázdných pláží mořského pobřeží přes zelené, částečně rozbrázděné terasy až k lávovým polím Montagne Pelée, porostlým barevnými mechy. Přezdívku tomuto barevnému ostrovu dali bojovní Karibové, kteří ho nazývali Madidina – ostrov květin.

martinik-2Ostrov nabízí hostům menší pláže se zlatavým pískem, plantáže ananasů, banánů a cukrové třtiny. Po celý rok zde kvetou bugenvílie, vánoční hvězdy, jasmíny a ibišky. Podnebí je zde tropické, deštivé období trvá od července do října. Vzdálenost mezi hlavním městem Fort-de-France a mezinárodním letištěm Lamentin činí 75 minut jízdy. Ubytování je vybráno v nejzajímavějších částech ostrova v oblasti letoviska Trois Illets, Pointe de la Chery, Le Diamant a St. Luce. Pro poznání ostrova doporučujeme pronájem auta. Doba letu z Evropy na Martinik s leteckou společností Air France činí 8 hodin. Martinik je bezpečný ostrov s evropským standardem v tropickém ráji. Pobyt doporučujeme kombinovat s pobytem na ostrovech Guadeloupe, St. Martin nebo St. Barth (ceny a program rádi zpracujeme na vyžádání).

 

ST. LUCE

Oblast vhodná pro potápění a šnorchlování, panenské pláže s jemným pískem, tropický prales a různorodá květena dělá z této oblasti doslova ráj na zemi. Hlavní město Fort-de-France s obchodními domy, bankami, přístavem, odkud jezdí denně lodě na ostrovy Dominica a Guadeloupe, a s mezinárodním letištěm Lamentin je vzdáleno 30 minut jízdy.

 

SAINTE ANNE

Malý příjemný region na jižním cípu ostrova. Nachází se zde několik mysů, zátok a jeskyň s krásnými bílými písečnými plážemi. Nejznámější je Les Salines, nesporně jedna z nejhezčích pláží západních Antil. Tato exkluzivní oblast má výborné podmínky ke koupání v Karibiku.

 

LE DIAMANT

martinik-3Oblíbené letovisko, ležící na jižním pobřeží ostrova mezi Anse d’Arlet a St. Luce. Toto malé město je pojmenované podle 175 m vysoké sopečné skály poblíž pobřeží. Je domovem mnoha mořských ptáků a rájem potápěčů, kteří mají možnost objevovat nové podmořské jeskyně. Město je samo o sobě tiché, s uvolněnou přátelskou atmosférou, kde naleznete malebné obchůdky a stylové karibské restaurace a bary. Město Fort-de-France je vzdáleno 60 minut jízdy.

 

SAINTE MARIE

Romantická vesnička ležící v nádherném místě na severovýchodě ostrova poblíž horské oblasti s romantickou dlouhou písečnou pláží Anse Dufour, kde je možné zajistit ubytování ve stylových vilkách. Vzdálenost od letiště 60 min. jízdy.