Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

guadeloupe-1Francouzský zámořský departement tvoří dvě skupiny ostrovů v Malých Antilách ve východní části Karibského moře. Guadeloupe se skládá ze dvou naprosto odlišných ostrovů Basse -Terre na východě a Grande-Terre na západě, které od sebe dělí úzký průliv. Hlavním městem je Pointe-a` -Pitre, kde je i mezinárodní letiště. Na ostrově žije 500 000 obyvatel, úředním jazykem je francouzština, náboženství katolické. Původní indiánští obyvatelé nazývali souostroví hezkým jménem Karukera – ostrovy krásné vody. Ovšem Kryštof Kolumbus, který v roce 1493 ostrovy objevil, je přejmenoval na Santa Maria de Guadeloupe. V žilách obyvatel proudí africká, francouzská, indická, čínská a indiánská krev. Myslí exotickým způsobem, mluví měkkou kreolštinou a věří stále moci kouzel šamanů, kteří v malých vesničkách skrytých v deštném pralese míchají své tajuplné nápoje. Přívětivost a laskavost se zde mísí s francouzským šarmem.

guadeloupe-2Převládá nížina, ostrov je sušší, rozkládají se tu plantáže cukrové třtiny a pastviny a rostou mangovníky. Východní část ostrova Grande-Terre má evropskou atmosféru, v okolí měst St. Anne, St. François nebo Gosier se nacházejí mezinárodní hotely. Nejdivočejším koutem oblasti je Pointe des Chateaux, ráj surfařů. Ostrov Basse-Terre je hornatý a dominuje mu činná sopka Soufriere, 1467 m n. m. Převážná část ostrova je tvořena přírodní rezervací s řadou vodopádů a s termálními prameny uprostřed tropického pralesa, dlouhé písečné pláže najdete v okolí městečka Deshaies. Podnebí na Guadeloupe je horké a vlhké, s pasátovými sezónními dešti (srpen–říjen). Souostroví vás nadchne průzračným Karibským mořem s písečnými plážemi a skvělými podmínkami pro potápění. Let společnosti Air France z Evropy trvá pouhých 8 hodin. Turisticky nejvyhledávanější oblastí na ostrově je letovisko Gosier, kam se dostanete po 10 minutách jízdy z letiště. Další oblíbenou oblastí je Deshaies s nejdelší písečnou pláží Grande Anse. Guadeloupe je bezpečný ostrov s evropským standardem a evropskou měnou v tropickém ráji. Ostrov doporučujeme v kombinaci s ostrovem Martinik, St. Martin nebo St. Barth (snadno dosažitelné letecky či lodí – ceny zpracujeme na vyžádání).

 

GOSIER

guadeloupe-3Největší a zároveň nejnavštěvovanější letovisko leží 7 km (10 minut jízdy) od letiště Pointe-a` -Pitre. Jedná se o malé živé městečko s mnoha obchody, restauracemi, hotely a kasiny. Za návštěvu stojí malý ostrůvek s bílou písečnou pláží v okolí majáku nebo akvárium v námořním přístavu, kde se můžete dozvědět více o fauně a flóře Karibského moře. V letovisku naleznete ubytování všech kategorií, půjčovny aut a motocyklů, centrum vodních sportů.

 

ST. ANNE

Oblíbené letovisko je vzdáleno 60 min. jízdy od letiště a 30 min. jízdy od národního parku. Tato oblast se vyznačuje nádhernými plážemi, které jsou obklopeny bujnou vegetací.

 

TROIS RIVIÉRES

guadeloupe-4Příjemné menší městečko s mnoha typickými kreolskými budovami nabízí krásný výhled na moře a na ostrovy Les

Saintes. Centrum města tvoří historické náměstí s řadou příjemných restaurací, barů a obchůdků. Zajímavou atrakcí města je archeologický park – Parc Archéologique des Roches Gravées – ve kterém se nacházejí skály s historickými kresbami, starodávné obrazy původních obyvatel s freskami lidí, zvířat i abstraktních výjevů.

 

PARC NATIONAL DE LA GUADELOUPE

Národní park uprostřed Basse-Terre nabízí deštné lesy s orchidejemi, horské vrchy porostlé vřesem nebo největší vodopád na ostrově, Cascade aux Ecrevisstes. Park je rozdělen na dvě části horskou cestou Route de la Traverse.