Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

curacao-1Ostrov vulkanického původu leží v jihozápadní části Karibského moře, 70 km od pobřeží Venezuely. Ostrov je charakteristický svým protáhlým tvarem – na délku měří 61 km a na šířku maximálně 14 km. Na ostrově žijí zástupci více než 50 různých národností z celého světa. Naprostá většina ze 140 000 obyvatel žije v hlavním městě Willemstad. Úředním jazykem je holandština, většina obyvatel však používá místní jazyk papiamento. Domluvit se lze anglicky i španělsky. Náboženství převažuje katolické. Prvními obyvateli byli indiáni, kteří přišli na toto území 500 let př. n. l. z oblasti dnešní Venezuely. Na ostrově se posléze vystřídali Španělé, Holanďané, Francouzi a Angličané. V první polovině 17. století ostrov obsadili Holanďané a stal se plantážnickou kolonií Nizozemí. Nyní je Curaçao součástí Nizozemského království a má od r. 1954 status zámořské provincie s vlastní správou. Jde o vápencový, mírně zvlněný ostrov s mnoha jeskyněmi na východním pobřeží. Na východě převažují nížiny, na západě je krajina kopcovitá s nejvyšším vrcholem ostrova – Christoffelberg (375 m n. m.). Podnebí je horké a vlhké, ostrov trpí nedostatkem srážek a leží mimo oblast tornád a silných vichřic. Vegetace je bohatá na kaktusy, rostou tu také agáve a překvapivě i mnoho druhů orchidejí. Žije zde několik druhů vzácných ještěrek a leguánů a několik desítek druhů ptactva. Pěstuje se zelenina a ovoce včetně pomerančů, ze kterých se vyrábí proslulý likér Curaçao.

curacao-2Ostrov Curaçao je vyhlášeným potápěčským rájem a patří mezi vyhledávané oblasti v Karibiku. Nezapomenutelné potápěčské výpravy na potopené vraky lodí či podmořský park s neporušenými korály a výbornou viditelností jsou velkým zážitkem i pro nejnáročnější potápěče. Ostrov nabízí velké množství sportovních aktivit – golf, tenis, squash, baseball, rybaření a další. Doporučujeme zapůjčit kolo, auto nebo motocykl, a lépe tak poznat tento krásný kout země. Možnosti zajímavých výletů do Seaquarium, přírodní rezervace Christofel Park, Willemstadu, jeskyně Boca Tabla, Hato Caves a jednodenní letecké výlety na okolní ostrovy Aruba, Bonaire či historický Caracas. Doba letu z Evropy činí 9 hodin.

 

WILLEMSTAD

curacao-3Přístav v holandských Antilách, který založili Holanďané v roce 1634 jakožto obchodní osadu na karibském ostrově Curaçao. Žije zde 120 000 obyvatel. Město se po staletí rozrůstalo a rozvíjelo. Dnes se jedná o moderní město, které se skládá z několika historických čtvrtí, v jejichž uličkách a náměstích se odráží jak evropská kultura a architektura, tak i styl koloniálních měst holandských, portugalských a španělských.

 

PISCADERA BAY

Oblast s nádhernou pláží lemovanou palmami, nalezneme zde mnoho barů, restaurací a taveren s místní kuchyní a příjemným personálem, kasina a luxusní obchody, ale i menší obchůdky s pestrým výběrem suvenýrů.

 

GOLD COAST

Přibližně 25 km od letiště, oblast divočiny a nádherných zahrad, ideální pro horolezectví, ježdění na kole po horách, projížďky autem, procházky přírodou. Klidné vody a zátoky vybízejí k potápění a vodním sportům.

 

UNDERSEA NATIONAL PARK

Úchvatný podmořský národní park a vodní akvárium stojí za vidění. Opodál najdete historické, obchodní a kulturní centrum ostrova. Možnost plávání s delfínem patří k jedinečným zážitkům.