Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

aruba-1Tropický ostrov leží severně 25 km od Venezuely na jihozápadním konci Malých Antil. Se sousedícími ostrovy Curaçao a Bonaire patří do nizozemských Antil. Rozloha je 21 x 9 km, počet obyvatel 100 000, hlavní město Oranjestad s 26 000 obyvateli. Náboženství katolické a protestantské, úřední jazyk holandština. Aruba se v polovině 17. století stala po období španělské nadvlády společně s blízkými ostrovy nizozemskou kolonií. Až roku 1986 se od nizozemských Antil odtrhla a získala statut zámořského území s vnitřní autonomií. Holandskou královnu zde zastupuje guvernér. Povrch ostrova na vápencovém podkladě je převážně plochý s četnými skalisky. Podnebí je horké a počasí celoročně slunné s minimálními dešťovými srážkami. Vegetace je zastoupena vysokými kaktusy, sukulenty a kokosovými palmami, rostou zde posvátné stromy Divi Divi.

Pro poznání ostrova doporučujeme zapůjčit auto nebo motocykl v některé z místních půjčoven. Na jižním a západním pobřeží se táhnou kilometrové bílé písečné pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě. Na ostrově je bezpočet restaurací, kaváren, karibských barů, kasin a obchodů. Sportovní vyžití jako windsurfing, potápění,

šnorchlování, vodní lyžování a 18jamkové golfové hřiště světové kvality. Doba letu z Evropy 9 hodin s leteckou společností KLM. Ostrovy Aruba a Curaçao či ostrov Bonaire lze navštěvovat po celý rok, neboť leží mimo monzunové pásmo a většina dní v roce je slunečných. Pobyt na ostrovech Aruba a Curaçao doporučujeme kombinovat s pobytem ve Venezuele.

 

ORANJESTAD

aruba-2Hlavní město Aruby a jediné město na ostrově postavené v typickém holandském stylu na východním pobřeží Aruby. Starší část města, nazývaná Lower Town, se rozkládá kolem pobřeží. Najdete zde pozůstatky z dob kolonií i nový přístav. Novější část Upper Town je spíše obchodní čtvrtí. V centru města stojí pevnost Fort Oranje ze 17. století, ze které je nádherný výhled na moře a přístav. Najdete zde také trosky jedné z nejstarších synagog na západní polokouli, nazývané Honen Dalim, která pochází z roku 1739.

 

PALM BEACH

Pláž plná luxusních hotelů a resortů je ideální oblastí pro vodní sporty. Možnost navštívit motýlí farmu. Hlavní město Oranjestad je ve vzdálenosti 6 km. V okolí se nachází mnoho kasin. Poblíž najdete luxusní 18jamkové golfové hřiště.

 

EAGLE BEACH

Pyšní se především největší a nejpopulárnější písečnou pláží, která nabízí stín pod vzrostlými palmami a dobré možnosti k provozování vodních sportů jako windsurfing, plachtění, šnorchlování či jízdu na kajacích.

 

HADIKURARI BEACH

aruba-3Pláž umístěná na severozápadě Aruby,známá především díky velmi dobrým podmínkám ke šnorchlování. Arikok National Park – národní park zaujímá skoro 20 % z celkové plochy ostrova. Na území parku leží nejvyšší vrcholek ostrova, Mount Jamanota (188 m n. m.), a mnoho památných míst, připomínajících historii Aruby – petroglyfy arawackých indiánů v jeskyni Fontein Cave, zbytky původních rolnických holandských sídel v Masiduri, plantážnické domy v Prins Halley a ruiny zlatých dolů v Miralamaru.

 

DE OLDE MOLEN

Starý větrný mlýn byl postaven v Holandsku v roce 1804. Poté byl po kusech přepraven na Arubu a znovu sestaven v roce 1960. V současné době slouží De Olde Molen jako restaurace zvaná Milljon.