Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

barabados-1Ostrovní stát ve tvaru trojúhelníkové plachty leží v Karibském moři východně od Sv. Vincence. Od severu k jihu měří 34 km a od východu na západ 26 km. V průběhu kolonizace zde byly vztyčeny pouze dvě vlajky – britská a vlastní vlajka Barbadosu. V karibské oblasti jde o výjimku, neboť na většině ostrovů se mnohokrát vystřídali evropští dobyvatelé. Z toho vyplývá určitá stabilita, disciplína a řád, které na ostrově panují. Svou nezávislost získal až v roce 1966, hlavou státu je i nadále britská královna. Přívlastek „Malá Anglie“ je proto výstižný. K běžnému životu patří golf, tenis, kriket a čaj o páté, stejně tak jako rytmická hudba bubnů, kozí závody či pití rumového punče. Tropický deštný prales u Turner’s Hall se nachází v okrsku Saint Andrew v severovýchodní části ostrova. Faunu tvoří opice, mývali, ještěrky, tukani a kolibříci. V azurových vodách se vyskytuje velké množství ryb, je možné pozorovat delfíny, barakudy a létající ryby. Panuje zde přátelská atmosféra a kriminalita je téměř nulová. Dvě třetiny z 280 000 obyvatel žijí na jižním a západním pobřeží ostrova. 90 % obyvatel pochází z afrických otroků, kteří byli přivezeni již v 17. století, aby pracovali na rozsáhlých plantážích.

barabados-2Sbírka zdejšího muzea a historického společenství byla v roce 2003 vyhlášena světovým dědictvím UNESCO. Úředním jazykem je angličtina, domorodí obyvatelé často mluví bajanštinou. Téměř 40 % obyvatel vyznává anglikánskou církev, jsou zde však i katolíci, židovské, muslimské a hinduistické komunity. Na Barbadosu panuje celoročně teplé a slunné počasí s mírným větrem vanoucím od moře. Pláže především s jemným bílým pískem, průzračné tyrkysově modré moře, místní kuchyně a historické koloniální památky jsou důvodem k návštěvě tohoto karibského ostrova. Barbados nabízí nepřeberné množství aktivit jako například golf, tenis, windsurfing, potápění, nejrůznější vodní sporty, trekking v deštném pralese. Let z Evropy na letiště Grantley Adams poblíž hlavního města Bridgetown trvá 9 hodin.

 

ST. LAWRENCE

Cíl většiny turistů, známý též jako „The Gap“, je nejrozvinutější oblastí jižní části ostrova s nespočetným množstvím restaurací, hotelů, obchůdků a krásných pláží s možností mnoha druhů vodních sportů. Pro centrum města je typický koloniální styl barevných budov, tropické zahrady a rytmy domorodé hudby.

 

ROCKLEY BEACH

barabados-3Známá jako Acrra Beach, je velmi populární pláž na jižním pobřeží. Nabízí kombinaci vzrušujících vln a klidného plavání, relaxaci na lehátkách nebo na jemném bílém písku ve stínu pod přesličníkem. Na pláži lze provozovat mnoho vodních sportů, zejména windsurfing, plachtění, šnorchlování nebo surfování. V letovisku se nachází malé nákupní centrum Quayside centre, kde je mnoho obchodů a restaurací.

 

ST. PETER + ST. JAMES

Vesnice vzdálené 25 minut od hlavního města Bridgetown nabízejí velké množství obchůdků a restaurací, nádherné pláže s možností provozování mnoha druhů vodních i plážových sportů. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi. Zajímavostí je katedrála St. Nicholas z roku 1650, která se nachází v St. James.