Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

mexiko-1Nejvýznamnější stát Střední Ameriky je obklopen Tichým oceánem a Mexickým zálivem, má více jak 6 tisíc let bohatou historii. Jeho rozloha je 25x větší než ČR, hlavním městem je Mexico City. V okolí hlavního města se nacházejí nejzajímavější památky. Mexiko má 105 miliónů obyvatel a úředním jazykem je španělština, mexickou měnou je nové peso. Teplé počasí umožňuje celoroční pobyt na plážích Tichého oceánu v letovisku Acapulco nebo na plážích Karibiku v letoviscích Cancún a Riviera Maya. Životní styl místních lidí, vynikající koktejly, pivo Corona a mexické kulinářské speciality si jistě zamilujete. Mexiko je ideální zemí pro klienty vyhledávající nejenom odpočinek na plážích, ale především pro ty, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou a poznat indiánské památky. Do Mexico City, Cancúnu a Acapulca se dostanete po 11 hod. letu z Prahy renomovanými leteckými společnostmi s jedním mezipřistáním v Evropě.

 

MEXICO CITY

mexiko-2Je hlavní město Mexika, má 25 mil. obyvatel a patří mezi největší města světa. Leží ve výšce 2260 m n. m. a je obklopeno horami. Moderní mrakodrapy, typické španělské budovy a luxusní třídy lemované palmami stojí vedle archeologických nalezišť z dob Aztéků. Ve městě samotném se nachází množství historických památek, mezi které patří katedrála Metropolitana, náměstí Zócalo, sídlo prezidenta Palacio National či park Chapultepec.

 

ACAPULCO

mexiko-3Město hollywoodských hvězd, založené Španěly v roce 1521, patří mezi největší a turisticky nejoblíbenější přímořská letoviska u Tichého oceánu, od jehož hladiny se zvedá pohoří Sierra Madre del Sur (4000 m n. m.). Přivítá vás živé pulzující město, které disponuje luxusními hotely a restauracemi, nočními podniky, diskotékami, bankami, obchodními domy a divadly.

 

 

CANCÚN

mexiko-4Luxusní, plánovitě vybudované letovisko je obklopeno průzračným tyrkysově modrým teplým mořem, lagunou Nichupté, bílými plážemi Karibiku a svěžím vzduchem. 30 km jižně od Cancúnu se nachází oblast Riviera Maya (patřící společně s Kubou k nejlepším plážím v Karibiku), přes 100 km dlouhá nádherná pláž s jemným bílým pískem, lemovaná bujnou vegetací a obklopená úchvatnými mayskými památkami. Tato část Yucatánského poloostrova patří mezi nejvyhledávanější a bezesporu nejatraktivnější oblasti v celém Karibiku.