Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

izrael-1Rozkládá se podél jihovýchodního pobřeží Středozemního moře. Přírodní hranici na východě tvoří Syrsko-jordánský příkop, jež se táhne od Sýrie až po ústí řeky Zambezi ve východní Africe. Údolím teče řeka Jordán, která na horním toku protéká Galilejským jezerem a ústí do Mrtvého moře, jež je nejníže položeným místem na zeměkouli (–411 m). Jižní část země vyplňuje Negevská poušť, která svým nejjižnějším cípem zasahuje až k Arabskému zálivu, kde je letovisko Eilat. Rozloha Izraele je 4x menší než Česká republika. Hlavním městem Izraele je Jeruzalém, celkově 6 199 000 obyvatel je ze 76 % židovského a 15 % muslimského náboženství, má za úřední jazyk hebrejštinu a arabštinu. Posvátná země nabízí více než 5000 let starou kulturu a tradice. Nachází se zde mnoho úchvatných historických památek, z nichž jsou některé zapsané na seznamu UNESCO, např. pevnost Masada, Jeruzalém, biblické osady Megiddo, Hazor, Beer Sheba, Bílé Město v Tel Avivu. V Eilatu a u Mrtvého moře je celoročně příznivé teplé klima bez dešťových srážek, kde ani v zimních měsících teploty vzduchu a moře neklesají pod 20 °C. Doba letu z Prahy do Tel Avivu činí 4 hodiny.

 

EILAT

izrael-2Nejznámější turistické letovisko, ležící v nejjižnějším koutu Izraele přímo u Rudého moře, několik kilometrů od hranic s Egyptem (Sinaj) a Jordánskem. Klima je příjemné s vysokým podílem denního slunečního svitu, celoročně vhodné ke koupání. Eilat nabízí písečné pláže, kvalitní hotely, restaurace, bary, obchody, velký výběr výletů do míst, kde vznikla historie celé civilizace, řadu sportovních aktivit a zábavních podniků. Let z Tel Avivu do Eilatu trvá 60 minut.

 

TEL AVIV

Nejdůležitější průmyslové, obchodní i kulturní centrum Izraele s 356 000 obyvateli. Zatímco v Jeruzalémě jsou k vidění spíše svatostánky, Tel Aviv nabízí především umění a zábavu: divadla, galerie a hudbu, lákavá je však i zdejší mořská pláž.

 

MRTVÉ MOŘE

izraeel-3Nejníže položené místo na Zemi, 400 metrů pod úrovní moře, 75 km dlouhé a 17 km široké jezero. Kromě vody bohaté na nerostné látky (30% koncentrace soli) zde najdete i minerální prameny s vysokým obsahem nerostů, černé léčivé bahno a v neposlední řadě 330 slunečných dní v roce.

 

Pobytová terapie je vhodná pro léčení:

  • a) kožních onemocnění – psoriáz, ekzémů a alergických onemocnění kůže, jizev a keloidů
  • b) onemocnění pohybového ústrojí – zejména chronických bolestí v zádech, artrózy a degenerativních onemocnění kloubních, páteře a úbytku svaloviny
  • c) onemocnění neurologických – prvotní stadium roztroušené sklerózy, paréz a jiných chronických stavů
  • d) onemocnění gynekologické či oční