Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

Doporučujeme:

TEREMOK LODGE *****

TEREMOK LODGE

Durban

Nejznámější plážové místo v Jihoafrické republice nabízí kilometry dlouhou písčitou pláž se zlatým pískem, kterou omývají vody Indického oceánu. Durban leží v subtropické oblasti a tomu napovídá i 225 slunečných dnů v roce, dá se říci, že je to jediné místo v Jihoafrické republice, kde není zima. Z dvoumilionového města tvoří významnou část 800 000 Indů, které tu dovezli Angličané na práci, doporučujeme Vám navštívit Indickou čtvrť, kde uvidíte ,, Malou Indi“ plno pouličních prodavačů, vůni koření, či navštívit největší mešitu na jižní polokouli Juma Mosque. V Durbanu dále naleznete kasina, diskotéky, golfová hřiště, delfinária a Národní parky.

The Village at Spier *****

The Village at Spier

Kapské město

Kapské Město je administrativní hlavní město Jihoafrické republiky. Leží na úpatí majestátné Stolové hory a je označováno za jedno z nejkrásnějších měst světa. Kapské Město, podobně jako celá jihoafrická republika, prožívá období rozkvětu. Město vzniklo již v 17. století, kdy Holandská východoindická společnot poslala Jana van Riebeecka do Kapska založit zásobovací základnu přesně uprostřed obchodní cesty mezi západem a východem. V okolí Kapského Města naleznete spostu turistických atrakcí v podobě historických památek i překrásné dlouhé pláže

Whalesong Coastla Lodge ****

Whalesong Coastla Lodge

GARDEN ROUTE 

Svěží, voňavá, pestrobarevná, úchvatná - takových přívlastků snese legendární Zahradní cesta - Garden Route bezpočet. Tenhle 227 kilometrů dlouhý úsek pobřeží Východního Kapska platí za jedno z nejvyhledávanějších lákadel Jižní Afriky. Je přírodní kombinací dramaticky členitého pobřeží Indického oceánu se zářivými plážemi, skalnatými útesy, ale zároveň i výmluvným dokladem o nesmírném bohatství místní flóry. Květy protejí, strelicií, gladiol či watsonií zde hýří všemi myslitelnými tvary, barvami a vůněmi. Zdejší ploché a tedy prvotřídní vlny vábí surfařskou elitu celého světa. Nejinak jsou na tom sběratelé mušlí. I v tomto ohledu drží Garden Route světový primát. Na své si tady přijdou také hráči golfu, vyznavači tenisu či turistiky. Tady je to pravé místo aktivního odpočinku, omračující přírody a tolik potřebného vytržení ze zajetí každodennosti a civilizační zátěže.