Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

seychely-1Leží v Indickém oceánu severovýchodně od Madagaskaru. Jsou tvořeny granitem – horninou starou 650 miliónů let – což je jedna z rarit Seychel, neboť tento kámen se jinak vyskytuje pouze na pevninách. Některé z ostrovů jsou korálové, rovinaté s vyzdviženými útesy, na jiných jsou úzké pásy kopců a skal. Nejvyšším bodem Seychel je Morne Seychellois s 905 m n. m. Podnebí je tropické oceánské, vlhké, chladnější období je od pozdního května do září, teplejší od března do května. Hlavním městem je Victoria, která se nachází naostrově Mahé a žije zde 32 000 lidí. Celkový počet obyvatel činí 80 000, hlavními národnostmi jsou Francouzi, Afričané, Indové, Číňané a Arabové, oficiálními jazyky jsou angličtina a francouzština, dále se pak používá kreolština. 82 % obyvatel se hlásí k římskokatolické církvi, následováni jsou anglikány 6 %. Již samotný název Seychelských ostrovů vyvolává představu skutečného tropického ráje: kilometry liduprázdných dlouhých pláží s korálově bílým pískem, tyrkysově zbarvené moře, typické kokosové palmy, vzácná fauna.

Nejznámější ostrovy jsou obklopeny nespočetným množstvím menších ostrůvků a korálových útesů, což vytváří ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Ostrovy byly objeveny r. 1505 portugalskou flotilou, ale díky jedinečným kokosovým ořechům palmy Coco de Mer, které se čas od času vyplavily u břehů Malediv, se proslavily

dávno předtím. Svou nezávislost získaly až v roce 1976. Seychelská vláda se snaží regulovat příliv turistů, kteří proudí do jejich ráje. Na ostrovy se dostanete z Evropy po 12hodinovém letu. Na vyžádání vám zpracujeme kombinaci Mahé i Praslinu či přímo Seychel s Mauriciem nebo Réunionem.

 

MAHÉ

seychely-2(30 x 5 km) – největší ostrov s hlavním městem Victoria a mezinárodním letištěm tvoří kulturní centrum souostroví. Pobřeží ostrova je velice členité, návštěvníci zde naleznou jak dlouhé písečné pláže, tak i malebná zákoutí mezi žulovými masivy. Nejznámější pláže se nacházejí na severozápadě a jihozápadě ostrova. Ostrov je bohatý na tropickou vegetaci, nejvyšší horou je Morne Seychellois s 905 m n. m. Zajímavostí je Clock Tower, napodobenina londýnského Big Benu. Křišťálově průzračné moře s nádhernou přírodou a neuvěřitelným podmořským životem tvoří z ostrova doslova tropický ráj.

 

PRASLIN

seychely-3(4 x 10 km) – ostrov je od Mahé vzdálen 60 km, cesta lodí trvá 60 minut a přelet 15 minut. Uprostřed ostrova se nachází národní park Valée de Mai – jediné místo na světě, kde rostou palmy plodící největší kokosový ořech na světě Coco de Mer ve tvaru ženského klína. Na západě ostrova, v zátoce Grand Baie, se nachází nádherná dlouhá pláž. Celý ostrov, který lze za hodinu objet, lemuje řada malých kouzelných pláží, na první pohled ukrytých před očima turistů. Ostrov obklopují malé ostrůvky a korálové útesy, což vytváří ideální podmínky pro plavání a šnorchlování. Praslin je skutečnou tropickou oázou klidu.