Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

Doporučujeme:

Caribbean World *****

Caribbean World

Hurghada

Moderní turistická oblast u Rudého moře proslavená krásnými písčitými plážemi, celoročním slunečním svitem, křišťálově čistou vodou s bohatým podmořským životem, ráj surfařů poháněných po hladině mírným vánkem i potápěčů, kteří nacházejí podmořské útesy a vody plné pestrobarevných ryb.

Savoy *****

Savoy

Sharm El Sheikh

Nejvýznamnější společenské centrum Sinaje. Je obklopeno nádhernými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem jako stvořeným na vodní sporty a díky fascinující kráse podmořského světa i na potápění. Nádherné korálové útesy je možné obdivovat přímo u hotelových pláží. Večerní chvíle zpříjemní procházky v centru letoviska s mnohými restauracemi, bary a kavárnami.

Sentido Oriental Dream *****

Sentido Oriental Dream

Marsa Alam

Je původně malá rybářská osada a přístav na břehu Rudého moře situovaná asi 280 km jižně od Hurghady a 250 km severně od súdánských hranic. Protože území leží nedaleko od obratníku Raka, jedná se již o tropickou oblast. Víte že v době letního slunovratu zde Slunce stojí téměř v nadhlavníku a svítí na dno hlubokých studní? Proto je zde v zimním období také vyšší průměrná teplota vody a vzduchu než jinde v Egyptě a láká teplomilné rekreanty i v měsících lednu a únoru. Menší mezinárodní letiště je vzdáleno asi 65 km. V širokém okolí osady se nachází civilizací dosud málo dotčené pobřeží Rudého moře, charakteristické svými krásnými zálivy s písčitými plážemi, které jsou lemovány romantickými útesy. V moři na okrajích pláží se zpravidla nacházejí bohaté kolonie korálů a pestrobarevných ryb.

Sofitel Taba Heights *****

Sofitel Taba Heights

Taba

Letovisko na špici Akabského zálivu je obklopeno divokými rozeklanými horstvy, pouští a vodami Rudého moře. Leží nedaleko hraničního přechodu do Izraele a je vynikajícím výchozím bodem pro výlety do skalního města Petra v Jordánsku, do Jeruzaléma a k Mrtvému moři a do kláštera svaté Kateřiny.