Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

V posledních letech je jedním z celoročně nejoblíbenějších cílů návštěvníků z celé Evropy. Zdejší klima nabízí letní dovolenou po celý rok, nabídka letovisek a hotelů všech kategorií je vpravdě nepřeberná, možnosti sportovního vyžití uspokojí i ty nejnáročnější: skvělé koupání, šnorchlování nad korály, potápění, surfování, plážové sporty, golf a mnoho dalších aktivit. Egypt se nachází mezi Středozemním a Rudým mořem, na západě hraničí s Libyí a na jihu se Súdánem. Na východě leží Sinajský poloostrov s nejvyšší horou Sv. Kateřina (2637 m n. m.). Celkový počet obyvatel je 79 miliónů a z toho je 90 % muslimského vyznání.

Díky své jedinečné poloze na křižovatce civilizací a tisícileté historii je Egypt pro své návštěvníky bohatou pokladnicí poznání jedinečné historie a kultury. Pyramidy v Gíze, řeka Nil se svým vlastním životem, hrobky kdysi všemocných panovníků, jejichž odkaz vzbuzuje úctu a údiv nad ohromující vyspělostí této již dávno zaniklé epochy, či nekonečně se táhnoucí poušť Sahara. Let z Prahy trvá 3,5 hodiny.

 

DO KÁHIRY LÉTÁME PŘÍMOU LINKOU ČSA, DO LETOVISEK HURGHADA, SHARM EL SHEIKH A TABA PŘÍMO Z PRAHY CHARTEROVÝMI LETY.

 

KÁHIRA

Al Káhira neboli Vítězná, to je pravý název tohoto historií opředeného města plného kontrastů, které je skutečnou perlou Orientu. Žije zde 22 miliónů lidí různých národností, náboženství i politického přesvědčení. Nalezneme tu bídu i neskutečné bohatství. V zářivém slunci zde mlčky vedle sebe stojí monumenty z faraónského období, stejně jako arabské kulturní skvosty. Noční město je hrou tisíce světel, všudypřítomná je vůně koření a vodních dýmek, stejně jako obyvatelé města v typických dlouhých oděvech. Káhira je město, které nikdy nespí. Ale i moderní doba je zde znát na každém kroku, rychlá občerstvení typu McDonalds’ či Kentucky patří dnes již k běžnému životu všech místních obyvatel. Ženy sice zahalují své tváře, ale dnes již spíše ze zvyku než z nutnosti. Na své si přijdou i milovníci golfu, v Káhiře jsou tři golfová hřiště, z nichž nejlepší je Dreamland (18jamkové hřiště) přímo naproti pyramidovému poli v Gíze.

 

SINAJSKÝ POLOOSTROV

egypt-1Je unikátní již svojí polohou na skutečné křižovatce civilizací a kultur, nachází se na severovýchodním okraji Egypta a sousedí s Izraelem. Je ideálním místem nejen pro poklidnou dovolenou u moře – díky svému celoročně velmi příznivému klimatu a teplému moři – ale je také skvělým místem pro milovníky aktivní dovolené. Fascinující podmořský svět s viditelností až 40 metrů láká vyznavače potápění a šnorchlování, ostatní jistě zaujme windsurfing,

plachtění, vodní lyžování či sportovní rybaření. Dobrodružné povahy si určitě nenechají ujít noční výstup na posvátnou Mojžíšovu horu (2285 m n. m., cca 180 km od Sharm El Sheikh) s jedinečným výhledem

na východ slunce a s prohlídkou starobylého kláštera Sv. Kateřiny. Malebná panoramata hor, úchvatné kaňony, beduínské oázy v poušti, tisícileté kláštery – i to je Sinajský poloostrov. Vzdálenost od Káhiry činí cca 600 km. Přímý let z Prahy do Sharm El Sheikhu trvá 3,5 hod.

 

SHARM EL SHEIKH

egypt-2Nejznámější letovisko na jižním pobřeží Sinaje je považováno i profesionály za jednu z nejlepších lokalit pro potápění na světě. V modravých hlubinách se ukrývá bezpočet korálových útesů, mezi nejvyhlášenější patří útesy Ras Mohammed a Tiran. Ale Sharm El Sheikh není jen potápěčské centrum, představuje zejména dlouhé zlatavé písečné pláže, je to svět moderních luxusních hotelů, obchodů, bazarů a zábavy, která zahrnuje i diskotéky a noční kluby. Vzdálenost od letiště Sharm El Sheikh 22 km, od letiště v Káhiře 580 km.

 

DAHAB

egypt-3Malebné letovisko na východním pobřeží Sinaje, 85 km od Sharm El Sheikhu. Původně beduínská oáza s typickým rázem exotiky Blízkého východu – obchůdky s pestrým zbožím, malé bílé domky a klasické čajovny a kavárny, kde místní muži hrají domino či backgammon a pokuřují vodní dýmky. Letovisko je oblíbené pro svou pohodovou a přátelskou atmosféru a romantické pláže, ale především sem míří potápěči z celého světa. V okolí se nachází několik světoznámých lokalit jako Blue Hloe, Canyon, Lighthouse, Southern Oasis. Rudé moře zde nabízí i výborné podmínky pro windsurfing, vodní lyžování a mořský rybolov.