Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

Francouzská Polynésie

fr.polynésie 1Skládá se z pěti souostroví a celkem 118 ostrovů v Tichém oceánu, které jsou tvořeny sopečnými vyvřelinami a zahrnují mnoho plochých korálových atolů a útesů. Některé z ostrovů jsou hornaté, nejvyšší horou je Mont Orohena s 2241 m n. m., jiné jsou rovinaté s útesy. Podnebí je zde mírné tropické.

Celková populace činí 279 000 obyvatel, 78 % tvoří Polynésané, 12 % Číňané a 10 % Francouzi. Úředními jazyky jsou francouzština a polynéština. Největší z ostrovů je Tahiti s hlavním městem Papeete, které je také výchozím bodem pro návštěvu dalších ostrovů.

Ostrovy byly poprvé osídleny Polynésany, kteří se v 5. století vydali z Markézských ostrovů na jih. Staly se francouzskou kolonií a v roce 1946 pak zámořským územím Francie. Mezinárodní letiště se nachází v Papeete, let z Evropy trvá 23 hodin. Pobyt na více ostrovech vám na přání můžeme libovolně zkombinovat.

 

TAHITI

fr-polynésie-2S rozlohou 2x větší než Praha je právem nazýváno Královnou Pacifiku. Úchvatné hory, nádherné vodopády, pláže a překrásné hlavní město Papeete činí toto místo neodolatelným. Ostrov je vhodný především pro aktivní dovolenou. Je možné hrát golf, jezdit na koni, potápět se, surfovat, rybařit nebo se plavit na jachtě či katamaranu, velmi populární je šnorchlování. Nejlépe lze nakupovat na Le Marche, největším místním trhu. Černé perly jsou důležitým prvkem místního folklóru a jsou k dostání téměř všude. Kráse tohoto ostrova neodolal ani malíř Paul Gauguin, jehož zdejší muzeum je oblíbeným turistickým cílem.

 

MOOREA

fr.-polynésie-314 x 11 km, překrásný ostrov s vulkanickými vrcholy odrážejícími se v průzračné vodě. Z ostrova Tahiti zde přistanete po desetiminutovém přeletu nebo půlhodinové plavbě katamaranem, při které můžete spatřit i delfíny či létající ryby. Na ostrově jsou udržované silnice a je dobré si zapůjčit typický zdejší otevřený automobil mokes, skútr nebo kolo a ostrov, který měří po obvodu pouhých 60 km, prozkoumat. Je to jeden z nejexotičtějších ostrovů na světě s překrásnými plážemi a křišťálově čistou vodou.

 

BORA BORA

Ostrov o rozloze 9 x 5 km, podmořský život v kombinaci s průzračnými lagunami, čistými liduprázdnými plážemi a krásnou tropickou přírodou. Let z Tahiti trvá 60 minut. Je to místo spojené se skvělými možnostmi koupání, potápění či šnorchlování nad nádhernými barevnými korály. Transfer z letiště je lodí do vesničky Vaitape a dále pak autobusem k vybranému hotelu.

 

HUAHINE

15 x 9 km, skládá se ze dvou ostrůvků spojených malým mostem. Z ostrova Tahiti trvá let 50 minut. Huahine je poměrně odloučené a osamocené místo, což především v posledních letech turisty stále více přitahuje. Nachází se zde mnoho archeologických pozůstatků a přírodních krás – jezera, nádherné bílé písečné pláže, kokosové lesíky, vanilkové plantáže a zelené hory. Ostrov je se svými báječnými vlnami na plážích Fare, Fitii a Parea také rájem surfařů a jeho podmořské scenérie v blízkosti od břehu se považují za nejkrásnější a nejautentičtější.

 

RAIATEA

Vanilkový ostrov o rozloze 40 x 17 km, druhý největší z Francouzské Polynésie, centrum polynéské kultury. Let z Tahiti trvá 70 minut. Tak jako na okolních ostrovech je možné si zapůjčit auto a prozkoumat historická místa, vyhlášené vanilkové plantáže a objevit neskutečně krásná zákoutí s vyhlídkami na hory i vodopády. Příjemné chvilky se dají strávit na plavbách, při kterých lodě kotví na těch nejkrásnějších plážích. Místní útesy jsou plné tropických korálových ryb a rostlin a jsou proto vyhledávaným místem na šnorchlování. Zvláštní atmosféru má starobylý trh na břehu moře, který nabízí široký výběr zdejších typických suvenýrů.

 

MANIHI

24 x 8 km, atol 520 km severně od Tahiti, cesta letadlem trvá 1 hodinu 40 minut. Centrem ostrova je vesnice Turipaoa, jež má jen 400 obyvatel. Modrá laguna s průzračnou vodou, která je 4 km široká a 27 km dlouhá, tvoří základ tohoto nádherného místa. Na ostrově se nacházejí farmy na černé perly, jejichž návštěvu doporučujeme. Pořádají se i výlety na lodích kolem ostrova spojené s piknikem. Manihi je tropický ráj s poklidným rytmem.

 

TIKEHAU

28 x 24 km, další z atolů ve vzdálenosti 80 minut letu z Tahiti. Světoznámý badatel Jacques Cousteau, který zde prováděl svůj výzkum, prohlásil toto místo za nejvyšší koncentraci různých druhů ryb na světě. Ostrov má pouze 300 obyvatel, z nichž většina se věnuje rybolovu. Tento ostrov patří ke skutečným rájům pro relaxaci a objevování podmořského života v průzračně čisté vodě.

 

RANGIORA

Atol se rozkládá na ploše o rozloze 80 x 45 km. Let z Tahiti trvá 90 minut. Život na tomto atolu je jednoduchý a poklidný, turisté ocení především absolutní klid a pohodu pod tropickým nebem na plážích s jemným bílým pískem a neuvěřitelné možnosti k prozkoumání podmořského života včetně pozorování delfínů.