Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

indie-1Pestrobarevná a různorodá země se rozprostírá na jihu Asie mezi Pákistánem, Čínou a Nepálem, jedná se o 7. největší stát světa (40x Česká republika). Severní hranice je lemována nejvyšším světovým pohořím – Himálajemi. Indie je obrovská a rozmanitá, jsou tu vysoké hory, náhorní plošiny, písečné pouště, čajové plantáže, tropické deštné pralesy, ale i dlouhé divoké pláže lemované štíhlými palmami. To vše pod rouškou prastarých hinduistických a buddhistických zvyků zrozených před 5000 lety. Indie je tajuplná země s bohatou historií mahárádžů, s nespočtem bohů, výstavných paláců a chrámů – nejvíce z pravé Indie dodnes přetrvalo v pouštním státě Rádžastán. Je to však také země propastných kontrastů, nepředstavitelný luxus a bohatství ostře kontrastuje s chudobou. I přesto jsou místní lidé velmi přátelští a téměř vždy usměvaví.

V současné době žije v Indii 1,3 miliardy obyvatel, 83 % hinduisté, 12 % muslimové, 2 % křesťané. Úřední jazyk je angličtina a hindština, indická ústava však uznává dalších 15 místních jazyků. Let z Prahy do Dillí trvá 8 hodin, následný přelet do přímořského letoviska Góa 90 minut.

Doporučujeme kombinaci poznávacího zájezdu s pobytovým, při kterém je možné s leteckou společností Austrian Airlines přílet do Dillí v severní části a finální odlet již rovnou z Bombaje v jižnější části Indie.

 

GÓA

indie 2Do roku 1843 portugalská kolonie. Životní tempo místních obyvatel čítajících 1,4 miliónu se po staletí nezměnilo a stále odolává rušnějšímu životu ve velkých městech. Hlavní sezóna zde panuje od listopadu do dubna, monzunové deště od června do října. Góa je dnes především oblíbené turistické letovisko s letištěm a s dlouhými písečnými plážemi zlatavé barvy. Severní část Góy je určena klientům vyhledávajícím rušnější letoviska a noční život. V jižní části se nacházejí velké hotelové komplexy přímo na břehu moře s poklidným okolím.

Za návštěvu stojí gigantické stavby kostelů z dob portugalské nadvlády, dnes pod záštitou UNESCO, a prohlídka Spice Plantation – plantáží s exotickým kořením.

 

DILLÍ

Dnešní hlavní město Indie se 14 milióny obyvatel. Původní staré Dillí bylo v 19. století přebudováno Brity na moderní nové Dillí a prohlášeno hlavním městem britské Indie. Nachází se zde prezidentský palác, vládní budovy a především mohutná Red Fort – Červená pevnost, Humájúnova hrobka či komplex bývalého historického města Kutub Minar. Často navštěvovaným místem je typická brána India Gate.

 

ÁGRA

Spolu s Dillí ležícím 204 km na severozápad a Džajpúrem v Rádžástánu tvoří třetí vrchol tzv. Zlatého trojúhelníku, nejnavštěvovanějšího okruhu Indie. Nachází se zde především symbol Indie – úchvatné mauzoleum Tádžmahal. Stavba proslulé hrobky z mramoru vyzdobené polodrahokamy trvala 22 let. Další zajímavostí je Ágra Fort – Červená pevnost – a hrobka Itimáduddaula přezdívaná „Malý Tádžmahal“. 37 km od Ágry se rozkládá starobylé opuštěné město Fatéhpúr Síkrí.

 

DŽAJPÚR

Hlavní město státu Rádžastán je díky barvě zdejších domů a městských hradeb přezdívané „růžové město“. Atraktivním cílem turistů je prohlídka pevnosti Amber s projížďkou na slonech, Havá Mahal neboli Palác Větrů, Městský palác s řadou muzeí a Observatoř. Džajpúr je především skvělým místem k nakupování stříbra a drahých kamenů.

 

TÁDŽMAHAL

Dal postavit indický vladař Šáhdžahán v 17. století z lásky ke své manželce, která zemřela při porodu čtrnáctého dítěte. Tři kopule znázorňují svět zvířat, lidí a andělů a na hlavní kopuli je srpek měsíce – islámský symbol nekonečnosti. Majestátní stavba je považována za osmý div světa.

 

FATÉHPÚR SÍKRÍ

indie-3Nechal postavit mughalský císař Akbar v 16. století na počest světce Šejka Salima Čištiho, jenž žil v Síkrí a který mu předpověděl narození mužského potomka. Avšak po 14 letech bylo město náhle opuštěno, pravděpodobně kvůli nedostatku vody.

Změna programu vyhrazena, zájezd se uskuteční s česky mluvícím průvodcem ve vypsaných termínech od 10 osob či za stejnou cenu kdykoliv v průběhu roku individuálně od 2 osob s anglicky mluvícím průvodcem.