Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

čína-1Snad žádná jiná země na světě nemá tolik tváří. Nejstarší stát naší planety, který je kulturní a politickou jednotkou bez přerušení již od druhého tisíciletí př. n. l. Čínská lidová republika se nachází ve východní Asii při západním pobřeží Tichého oceánu. Dnešní Čína je rozlohou třetí největší stát světa a počet obyvatel je 1 miliarda a 300 miliónů. Hlavním městem je Peking s 10 milióny obyvatel, v roce 2008 se zde budou konat olympijské hry. Mnoho kulturních památek včetně Velké čínské zdi je zapsáno na seznamu UNESCO.

V Číně se mluví více jak 150 různými jazyky, ale oficiálním státním jazykem je čínština. Podle odhadů zde žije 100 miliónů stoupenců buddhismu, 20 miliónů muslimů, 5 miliónů protestantů a 4 milióny katolíků. V roce 1912 se poslední císař dynastie Čching musel vzdát svého trůnu a byla vyhlášena republika. Postará se o vás naše zkušená česky mluvící delegátka, trvale žijící v Číně. Do Pekingu se dostanete z Evropy po 9 hodinách letu. Na vyžádání zajistíme individuální ubytování v Pekingu, Šanghaji, Hongkongu a v dalších městech.

 

SI-AN (XI-AN)

čína-2Původně hlavní město čínského císařství s památkami jako jsou pozůstatky strážních věží, bran a hradeb, Pagoda Velké husy ze 7. století, taoistický chrám osmi nesmrtelných, terakotová armáda zahrnující tisíce hliněných postav válečníků, nebo muzeum dynastie Tang a muzeum Beilin.

 

 

KANTON (KUANG-ČOU)

čína-3Původně nejvýznamnější přístav Číny, starý přes 2000 let, zajímavými místy k návštěvě jsou park Jüe-siou o rozloze 93 ha s mnoha zahradami, jezery a sportovišti. Pavilón výhledu na moře, jedna z nejstarších budov ve městě postavená v roce 1380, dnes muzeum dějin a umění, dále pak Pagoda květů. Nejvýznamnější památkou je chrám rodu Čchen, který dodnes připomíná zašlý lesk císařské éry.

 

ŠANGHAJ

Na jedné straně moderní město s mrakodrapy, obchody, restauracemi a čajovnami, na druhé pak město s mnoha starobylými památkami, mezi které patří chrám jadeitovaného Buddhy, pagoda ze 3. století, chrám Longhua nebo překrásné zahrady odpočinku ze 16. století.