Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

borneo-1Třetí největší ostrov světa. Politicky je rozdělený na Indonésii, Malajsii a Brunej. Ostrov je pokrytý deštným pralesem, kde rostou endemické rostliny a stromy. Žijí zde sloni, nosorožci a orangutani. Národní park Tanjung Puting je kromě orangutanů domovem dlouhonosých opic (Nasalis larvatus), několika vzácných ptačích druhů, dlouhoocasých makaků a také četných motýlích druhů. Město Martapura je proslulé po celé jihovýchodní Asii svým trhem s diamanty, drahými kameny a zlatem.

 

SULAWESI

borneo-2Nejznámější pozoruhodností tohoto ostrova jsou pohřební svátky Tana Toraja na jihozápadním poloostrově. Hlavním městem ostrova je Manado na severu, v jehož okolí leží jedinečné mořské parky. Tana Toraja je vysoko položená oblast, 320 km severně od Makassaru, s fascinující přírodou a kulturou. Přestože Toraja přijala křesťanství, uchovává si silné tradice. Koncentrace nejzajímavějších míst v okolí měst Rantepao a Makale. V Londě a Lemo lze vidět skalní hroby, kde byla pohřbívána torajanská aristokracie. Ve vesnici Kete Ketśu můžete obdivovat typické, ornamentálně zdobené vyřezávané obytné domy, které zároveň slouží jako sýpky na rýži. Na ostrově roste také hřebíček, káva a kakao.

 

GANGGA ISLAND / BUNAKEN NATIONAL MARINE PARK

borneo-3Východně od Bornea, 200 km nad rovníkem, nedaleko města Manado, se nachází Bunaken a Manado National Park, uznávaný jako jedna z nejkvalitnějších potápěčských lokalit světa. Ganga Island (3 x 1 km), tropický ostrov sopečného původu porostlý tropickou vegetací, je vzdálen 45 min. jízdy minibusem a 30 min. lodí od letiště v Manado. Dlouhé liduprázdné pláže s jemným bílým pískem jsou velmi podobné ostrovům na Maledivách. Nejsou tu silnice, veškerá doprava se zajišťuje po moři.

 

BALI

Magický ostrov sopečného původu s rozlohou 150 x 80 km, pouhých osm stupňů jižně pod rovníkem, s posvátným vulkánem Gunung Agung (3142 m). Na úrodných svazích leží malebné zelené terasy rýžových polí, palmové háje a města s uměleckými dílnami. Tradiční hinduistická víra ovlivňuje život na ostrově natolik, že bohové

jsou jeho nedílnou součástí. Dovolte magii vstoupit alespoň na chvíli do vašeho vědomí, těšte se ze smíchu a radosti místních obyvatel. Nejznámější pláží je šestikilometrová Kuta se zlatavým pískem, cíl australských surfařů s mnoha nočními podniky, kluby a obchody. Klidnější Sanur a Nusa Dua nabízejí skvělé podmínky pro plavání. Na ostrov se dostanete po 12 hodinách letu z Evropy.

 

LOMBOK

Kouzelný ostrov o rozloze 80 x 70 km, stále nepříliš objevený s nedotčenou tropickou vegetací, sopkou Gunung Rinjani, 3726 m, mahagonovými lesy, banánovými a kokosovými plantážemi a rozlehlými liduprázdnými plážemi. Na ostrově doporučujeme podniknout cestu k vulkánu Rinjani, nahlédnout do tradičního života místních Sasaků, prohlédnout si horské vesnice či vodopády. Let z Bali (60 km) trvá 20 min.