Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

indonésie-1Bezesporu jedna z nejkrásnějších zemí světa. Více než 17 500 ostrovů mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě se rozkládá v okolí rovníku v délce 5000 km. Indonésie je velice rozmanitá a každý z ostrovů, který tuto zemi tvoří, je odlišný. Jakarta s 8 milióny obyvatel je hlavním městem a zároveň sídlem vlády, centrem obchodu i průmyslu. I když počet obyvatel přesahuje 245 mil., většina ostrovů je neobydlených. Indonésie leží na rovníku, proto je tu po celý rok subtropické podnebí, a pyšní se neuvěřitelným množstvím živočišných a rostlinných druhů. Nejznámějšími plodinami jsou kakao, káva, čaj, tabák, hřebíček, muškátový oříšek, skořice, vanilka a hlavně rýže. Na Nusa Tenggara žije proslulý komodský drak – varan komodský. Celonárodní jazyk Bahasa Indonesia, v turistických oblastech se domluvíte anglicky. Obyvatelé jsou z 86 % muslimové, zbytek tvoří křesťané, hinduisté a buddhisté. Je zde velká řada památek zařazených na seznam UNESCO.

Z množství ostrovů, pláží, buddhistických i hinduistických památek jsme pro vás vybrali ty nejatraktivnější. Na většině z nich se o vás postará český nebo česky mluvící místní průvodce. Do Indonésie se dostanete po 15 hodinách letu z Evropy.

 

Pobyty v Indonésii doporučujeme kombinovat s pobytem v Singapuru, Hongkongu nebo Bangkoku na začátku či na konci pobytu.

 

JÁVA

indonésie-2Politické, kulturní a ekonomické centrum a současně nejlidnatější indonéský ostrov. V hojné míře se zde nacházejí památky ze seznamu UNESCO. Obdivovat tu můžete úžasný buddhistický chrámový komplex Borobudur, hinduistické chrámy v Prambananu, Sangiran s nalezištěm prehistorického člověka, národní park Ujung Kulon či sopku Krakatau. Nacházejí se zde desítky vulkánů, terasovitá rýžová pole, čajové a tabákové plantáže a především centrum jávské kultury – Yogyakarta. Univerzitní město Yogyakarta je známé svými batikami, loutkovými představeními a orchestry gamelan. Oblíbené jsou výlety na Gunung Bromo, jednu z nejfotografovanějších sopek v Indonésii, která je stále aktivní.