Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

jamajka-1Leží v Karibském moři v souostroví Velkých Antil. Jedná se o třetí největší karibský ostrov s 8x menší rozlohou než Česká republika. Hlavním městem je Kingston se 110 000 obyvateli, celkově žije na ostrově 2 758 000 obyvatel, z toho 62 % protestantského náboženství, úřední řeč je angličtina. Ostrov objevil Kryštof Kolumbus v roce 1494 a obsadil jej ve jménu španělské koruny. V roce 1655 se ostrov dostal pod nadvládu Velké Británie a později mu byla udělena vnitřní samospráva. Ostrov bezesporu proslavil nejznámější rodák, zpěvák reggae Bob Marley. Naleznete zde zátoky, bílé písečné pláže a korálové útesy, ale také hluboká údolí a na východě Modré hory s nejvyšším vrcholem Blue Mountain Peak, zvedajícím se do výše 2256 m n.m. Jamajka má hornatý ráz, téměř polovina ostrova leží v nadmořské výšce 300 m n.m. Podnebí je tropicky teplé a vlhké, největší množství srážek spadne v období od května do října. Let z Evropy trvá 9 hodin, na vyžádání je možná kombinace s Kubou a Dominikánskou republikou.

 

OCHO RIOS (RUNAWAY BAY)

jamajka-2Se zátokou Runaway na severu ostrova, turisticky nejnavštěvovanější letovisko. Vodopády na řece Dunn (Dunn´s River Falls) padají do hloubky téměř 200 metrů a jsou považovány za „Niagaru Karibiku“. Ocho Rios leží nedaleko místa, kde v roce 1494 poprvé zakotvil Kryštof Kolumbus. Ocho Rios leží 86 km od Kingstonu a letovisko vyniká především svými plážemi.

 

 

MONTEGO BAY

jamajka-3Město s mezinárodním letištěm v severozápadní části ostrova. Montego Bay, to jsou kvetoucí stromy, zelené louky a především tyrkysové moře s dlouhými plážemi. Oblíbeným sportem je jachting a rafting. Z Montego Bay se podnikají výlety do okolí na vrcholky Cockpit County nebo Falmouth. Na své si přijdou i milovníci golfu, ti zde najdou čtyři 18jamková golfová hřiště.

 

 

NEGRIL

jamajka-4Rychle se rozvíjející letovisko na západním výběžku ostrova. Podél pobřeží se táhne 10 km dlouhá pláž s bělostným pískem a průzračně modrou vodou. Na jihu se nachází Negril Hills Golf Club s tenisovými a golfovými hřišti. Oblíbenou zábavou je jízda na koni ke zřícenině Whitehall nebo vyjížďka loďkou na Booby Cay, kde

hnízdí vzácné druhy ptactva (místo natáčení filmu 20 000 mil pod mořem). Možná plavba kánojí do tajemné Obrovské bažiny, chráněné přírodní rezervace, pro odvážnější je zde také nudistická pláž. Negril je vhodným místem pro potápěče a vyznavače šnorchlování.