Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

brazílie-1S hlavním městem Brasília je pátou největší zemí na světě, rozprostírá se na téměř celé polovině jihoamerického kontinentu a je obklopena Atlantským oceánem. Brazílie je tvořená 26 státy. Žije zde 190 miliónů obyvatel a většina z nich jsou křesťané. Úředním jazykem je portugalština. Jedná se o zemi plnou kontrastů, naleznete tu věčně zelené amazonské pralesy plné divokých zvířat a exotických rostlin, bujné řeky, dlouhé pláže lemované kokosovými palmami. Brazílie se může pyšnit téměř 7500 km dlouhých písečných pláží. Doba letu z Prahy je 14 hodin.

 

RIO DE JANEIRO

brazílie-2Světově proslulá metropole s úžasnou polohou mezi krásným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokými horskými masivy, jež tu spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Turisté z celého světa jezdí do Ria za nádhernými plážemi Copacabana a Ipanema, botanickou zahradou, 704 m vysokou horou Corcovado se sochou Ježíše Krista, Cukrovou homolí, městským pralesem Tijuca, stadiónem Maracana, nočním životem a samozřejmě také za karnevalem nejlepších tanečníků samby.

 

BUZIOS

Poklidné plážové letovisko s mnoha zátokami se nachází na malebném poloostrově 3 hodiny jízdy od Rio de Janeira. Nachází se zde více než dvacet krásných pláží vhodných ke koupání, surfování a šnorchlování. Mezi nejrušnější patří proslulá Rua do Pedras (Kamenná ulice) se stylovými restauracemi a obchody, ale také vyhlášené středisko Armaçao dos Buzios.

 

SALVADOR

brazílie-3Město s bohatou kulturou a historií, přezdívané „duše“ Brazílie, se rozkládá u Zátoky všech svatých. V srdci města se ukrývá koloniální část Pelourinho s úzkými dlážděnými ulicemi, pestrobarevnými domy a bohatě zdobenými kostely. Celá atmosféra je umocněna černošskými obyvateli v tradičních bělostných krojích. S africkými vlivy se setkáte také v hudbě, tanci, jídle a zvycích. V okolí Salvadoru se nacházejí oblíbená plážová letoviska.

 

RECIFE

Hlavní město státu Pernambuco přezdívané „Benátkami Brazílie“ se nachází na pobřeží lemovaném korálovou bariérou. V blízkosti Recife se nachází historické město Olinda, jež je zapsáno na seznamu UNESCO.

 

IGUACU

Vodopády Iguacu se nacházejí na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a v délce téměř 3 km nabízejí úchvatný pohled na mohutné vodopády a kaskády, z nichž některé padají až do hloubky 80 m. Výhled umožněný lávkami v bezprostřední blízkosti vodopádů z brazilské i argentinské strany je hypnotizující a uchvátí každého návštěvníka. V roce 1986 byly zařazeny do programu světového dědictví UNESCO.

 

MANAUS

brazílie-4Hlavní město státu Amazonas, je výchozím bodem pro všechny cesty po tomto krásném regionu. Amazonský deštný prales je nejrozsáhlejším tropickým pralesem na světě, celkem pokrývá plochu asi 6 miliónů km2 a rozkládá se v 9 různých zemích, přičemž 60 % jeho plochy se nachází právě v Brazílii. Srdcem tohoto kraje je Amazonka, druhá nejdelší řeka na světě. V Amazonii je k vidění mnoho tropických rostlin a stromů, exotických zvířat a vesniček místních amazonských indiánů.

 

NATAL

Hlavní město státu Rio Grande do Norte se nachází na severozápadním pobřeží Brazílie. Dominantou města je pevnost Forte dos Reis Magos. V okolí se nacházejí krásné pláže s bary a restauracemi, ideální podmínky pro surfování a noční život. Oblíbená atrakce je jízda v terénních vozech po písečných dunách.