Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

maledivy-1Říše tisíce ostrovů a atolů se rozkládá v tropických vodách Indického oceánu. Jednotlivé ostrovy z korálového vápence vyčnívají z Indického oceánu severojižním směrem 760 km a západovýchodním 130 km. Tropické teplé vody Indického oceánu jsou ideálním prostředím pro korály různých barev i velikostí. Přibližně 340 000 obyvatel žije na 191 ostrovech, z celkového počtu 1190 ostrovů. Většina ostrovů je neobydlená. V Male žije čtvrtina obyvatel, současně je to hlavní město a politické, kulturní a hospodářské centrum ostrovní republiky. Nachází se zde také mezinárodní letiště. Platí zákaz dovozu alkoholických nápojů, v resortech se veškeré alkoholické nápoje podávají bez omezení. Nejčastější místní dopravní prostředek je kolo nebo motorka, celé město obejdete za pouhé 2 hodiny.

maledivy-2Úředním jazykem je maledivština. Maledivy byly pravděpodobně osídleny v období 300 let př. n. l. obyvateli z Indie a Srí Lanky, v 16. století pak Araby, kteří zde rozšířili islám. Ostrovy s bohatou tropickou vegetací a typickými kokosovými palmami jsou obklopeny bílými písečnými plážemi a tyrkysově čistou vodou. Jde o neporušený ráj na zemi, kde je moderní komfort v dokonalém souladu s přírodním prostředím a navozuje klidnou atmosféru. Maledivy jsou tím pravým místem k odpočinku od stresu a napětí městského života uprostřed kouzelné přírody, mezi přátelskými lidmi, kteří nabízejí návštěvníkům svoji tradiční orientální pohostinnost. Nic nenarušuje klidnou existenci, kde nad mořskými vlnami vane tropický vánek a kde se denně lesknou paprsky východu a západu slunce. Maledivy přesně odpovídají představám o tropickém ráji s výtečnými podmínkami pro potápěče. Podnebí Malediv, podmíněné jejich polohou na rovníku, je celý rok tropicky teplé s vyrovnanými teplotami v průměru od 28 do 30 °C. Vlhkost vzduchu je poměrně vysoká a letní monzunové větry přinášejí drobné srážky od května do září.

V zimním období od listopadu do dubna se občas vyskytují kratší tropické deštíky. Let na Maledivy z Evropy trvá 12 hodin. Doporučujeme kombinovat pobyt na Maledivách s poznávacím okruhem na Srí Lance a následným pobytem ve Spojených arabských emirátech.

 

Transfer z letiště v Male do vybraného resortu je realizován rychlou lodí nebo prostřednictvím hydroplánu, záleží na vzdálenosti resortu od letiště.

  • Transfer pouze hydroplánem do resortu Kuredu.
  • Transfer lodí nebo hydroplánem do resortů: Kuramathi Village, Kuramathi Cottage & spa, Holiday Island a Sun Island resort & spa.
  • Transfer pouze lodí je možný do resortů: Full Moon Maldives, Taj Coral Reef resort, Laguna Maldives, Paradise Island resort & spa, Vadoo Island resort, Bandos, Dhonveli beach & spa. Klientům, kteří odlétají v nočních hodinách, doporučujeme strávit poslední čas do odletu na ostrovech poblíž letiště Male (např. Full Moon Maldives, Laguna Maldives, Paradise Island resort nebo Bandos) nebo přímo v hotelu na Male.

maledivy-3Cestovní kancelář Siam Travel nabízí ve vybraných resortech (Kuramathi, Laguna Maldives, Full Moon Maldives, Bandos, Vadoo, Dhonveli, Kuredu, Paradise a Sun Island) služby česky mluvícího delegáta, v ostatních resortech zajišťují servis místní anglicky mluvící delegáti. Při delších pobytech na Maledivách doporučujeme kombinaci dvou pobytových míst, tedy dvou rozdílných ostrovů.