Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

reunion-1Neobyčejný ostrov v Indickém oceánu, známý zejména horským masivem vulkanického původu v centrální části, nejjižnější součást souostroví Maskarény ve vzdálenosti 800 km od Madagaskaru. Hlavní město Saint Denis, celkový počet obyvatel 800 000. Z tohoto počtu je 86 % římskokatolického vyznání, dále hinduisté a muslimové.

Podnebí je tropické, chladné a suché v období od května do října a teplé a deštivé v období od listopadu do dubna. Nejvyšším bodem ostrova je Piton des Neiges, 3069 m n. m., a lákadlem je dodnes aktivní sopka Piton de La Fournaise, 2632 m n. m. Ostrov o rozloze 50 x 50 km byl objeven roku 1513 a obsazen Francouzi, kterým patří dodnes. Obyvatelé jsou převážně francouzského, ale i portugalského a indického původu. Na rozdíl od dalších ostrovů v Indickém oceánu nabízí mimořádné podmínky pro aktivní dovolenou uprostřed nádherné přírody včetně možnosti trekkingu. Réunion přitahuje návštěvníky svými horskými údolími, bujnými tropickými lesy a úchvatnými pahorky, vodopády a křišťálovými horskými jezírky, korálovými lagunami a tropickými zahradami. Západní pobřeží je jedinou oblastí na Réunionu, kde se nacházejí písečné pláže. Let z Evropy trvá 11 hodin, na vyžádání možná kombinace s Mauriciem, Seychelskými ostrovy nebo ostrovem Rodrigues.

 

SAINT DENIS

Hlavní město se 120 000 obyvateli, ležící na nejsevernějším cípu ostrova. Kombinace moderní současnosti s historií koloniálního období. Město je obklopeno nádhernými horami, kam se pořádají organizované výlety nebo kam si můžete zajet individuálně autem.

 

LA SALINE LES BAINS

reunion-2Příjemné letovisko, které se rozprostírá na západním pobřeží ostrova, 3 km od Saint Denis. Pobřeží je zvlněné vulkanickým pohořím a zarostlé bujnou tropickou vegetací. Úchvatné panorama horských štítů, smaragdové pralesy, modravé vlny oceánu a klidné laguny. Jediné místo na ostrově s dlouhou písečnou pláží, venkovními restauracemi a kavárnami.

 

SAINT GILLES

Malé, ale velmi živé městečko s krásnými plážemi, které se nachází na západním pobřeží ostrova, je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Réunionu. V jižní části města se nachází pláž Hermitage, kde je korálový útes. V centru najdete mnoho obchodů se suvenýry, restaurací s místní kreolskou i mezinárodní kuchyní, barů a muzeí.

 

VOLCANO

Bezesporu největší turistická atrakce, nachází se v centrální části ostrova. Možnost procházek po železitých lávových polích, 1–2krát ročně pozorování erupcí a vytékající žhavé lávy.

 

MAURICIUS

reunion-3Oblast Grand Gaube se nachází v severní části ostrova, kde je situován námi nabízený hotel Veranda Paul & Virgine. Jsou zde krásné dlouhé pláže se zlatým pískem. Tato oblast je vhodná pro milovníky vodních sportů, zejména pak windsurfingu, potápění nebo šnorchlování. Od hlavního města Port Louis je vzdálena 30 minut jízdy. Turistické středisko Grand Baie s mnoha obchůdky, supermarketem, restauracemi, bary a centrem nočního života 15 minut jízdy, od mezinárodního letiště 90 minut jízdy.