Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

mauritus-1Ostrov sopečného původu v Indickém oceánu, 2000 km jihovýchodně od břehů Afriky a 800 km východně od Madagaskaru. Patří do souostroví Maskarény a je nezávislým ostrovním státem. Mauritius, to je tyrkysové moře, nádherná příroda, slunce, úchvatné pláže s bílým pískem, přátelští obyvatelé a radostná atmosféra. Od severu k jihu měří 60 km, od východu k západu 40 km a má 300 km dlouhé pobřeží. Hlavním městem je Port Louis se 172 000 obyvatel, celkově žije na ostrově 1 240 000 obyvatel, z toho 48 % hinduistů, 24 % katolíků, 16 % muslimů a 8 % křesťanů. Úřední řeč angličtina, běžně se domluvíte i francouzsky. Ostrov byl objeven Portugalci roku 1505, v průběhu dalších staletí se dostal pod holandskou, francouzskou a anglickou nadvládu, roku 1968 se stal nezávislým státem. Obklopen korálovými útesy, je po celý rok vhodným místem k provozování vodních sportů a potápění. Let z Evropy trvá 10 hodin, na vyžádání možná kombinace se Seychelskými ostrovy, Réunionem nebo Rodriguesem.

 

PORT LOUIS

mauritus-2Hlavní město založené v polovině 20. století, charakteristické elegantními koloniálními budovami. Leží ukryté v půlkruhu hor. Ve východní části se nachází nejstarší dostihová dráha na jižní polokouli. V centru města je možné navštívit 150 let starý trh s exotickým kořením a typickými suvenýry.

 

 

GRAND BAIE

mauritus-3Největší plážové letovisko, ležící v severní části ostrova, dříve menší rybářská vesnička. Krásné dlouhé pláže a průzračně čisté moře, které láká k potápění. Plážová promenáda lemovaná restauracemi, bary, diskotékami a obchody. Aktivní návštěvníky potěší pestrá nabídka vodních sportů. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 15 km.

 

 

GRAND GAUBE

Pokračování letoviska Grand Baie v severní části ostrova. Oblast vhodná především pro windsurfing, potápění nebo

šnorchlování. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 30 km.

 

LE MORNE

Poloostrov nacházející se v západní části se 7 km dlouhou písečnou pláží. Dominantou tohoto místa je hora Le Morne – 556 metrů n. m. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 50 km.

 

BLUE BAY

Jedno z nejpopulárnějších míst na jihovýchodě ostrova poblíž města Mahébourg. Záliv je ideální pro windsurfing a plachtění. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 45 km.

 

BALACLAVA A TOMBEAU BAIE

Klidné písečné pláže na východním pobřeží ostrova. Výhodné místo pro milovníky poznávací dovolené. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 15 km.

 

FLIC EN FLAC

mauritus-4Letovisko nacházející se na západním pobřeží. Jeho název pochází z holandštiny a v překladu znamená „otevřená

země“. Toto místo patří k lokalitám pro potápění a další druhy vodních sportů. Především jsou zde písečné pláže s tyrkysově zbarveným mořem. V okolí jsou Tamarínské vodopády, ptačí park Casela a jeskyně Trois. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 35 km.

 

BELLE MARE

Dlouhá pláž s bílým pískem a bohatým podmořským životem je lemována stromy filáos. Letovisko doporučujeme pro klienty vyhledávající klidnější dovolenou.