Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

srí-lanka-1Exotický ostrov leží v Indickém oceánu, 30 km na jihovýchod od Indie. Rozloha 433 x 244 km, celkem 1340 km pobřeží, hlavní město Colombo s 1,2 miliónu obyvatel. Na Srí Lance žije 20,2 milionu obyvatel, z toho 74 % Sinhálců, 18 % Tamilů. 69 % jsou buddhisté, 15 % hinduisté a 8 % muslimové. Oficiálními a národními jazyky jsou sinhálština a tamilština, přesto na většině úřadů a v turistických centrech se mluví převážně anglicky. Srí Lanka, dříve známá pod jménem Cejlon, byla 150 let britskou kolonií a dodnes tu mnoho míst připomíná staré koloniální časy. Důležitými místy jsou prastaré buddhistické chrámy – Chrám Buddhova zubu v Kandy, skalní chrám v Dambulle, starobylé ruiny v Polonnaruwa, skalní pevnost Sigirya, národní park Yala, sloní sirotčinec v Pinnawelle a dalších 10 chráněných přírodních rezervací, kde žije 4000 divokých slonů a leopardi, čajové plantáže v Nuwara Eliya. Srí Lanka nabízí mnoho krásných písečných pláží lemovaných kokosovými palmami ke strávení příjemné dovolené pod horkým sluncem. Ostrov se dá navštěvovat celoročně díky různým klimatickým zónám. Doba letu z Prahy do Colomba s jedním mezipřistáním je 11 hodin. Doporučujeme kombinovat s pobytem na Maledivách, nabídky zpracujeme na vyžádání.

 

NEGOMBO

srí-lanka-230 km jižně od Colomba je rušné turistické centrum s holandskou koloniální historií, mnoha bary, diskotékami a nočním životem. Vzdálenost od mezinárodního letiště 20 minut jízdy. Po celém pobřeží letoviska se táhne 3 km dlouhá písečná pláž.

 

 

 

WADDUWA, KALUTARA A BERUWELA

Klidnější menší letoviska s divokými písečnými plážemi, menšími restauracemi a obchůdky. Vzdálenost od mezinárodního letiště 2 hodiny jízdy.

 

BENTOTA

50 km jižně od Colomba, oblíbené pro dlouhé písečné pláže lemované palmami. V centru Bentoty restaurace a bary. Vzdálenost od mezinárodního letiště 3,5 hod. jízdy.

 

GALLE

Významné obchodní a historické město, 35 000 obyvatel, dominantou je holandská pevnost pod patronátem UNESCO, dále známé trhy, obchody, restaurace a noční život. Vzdálenost od mezinárodního letiště 4 hodiny jízdy.

 

WELIGAMA

Menší rybářská vesnička v nejjižnější části ostrova, 25 km od Galle, absolutní oáza klidu, divoká písečná pláž, bujná tropická vegetace. V okolí jen pár malých obchodů, restaurací a barů. Vzdálenost od mezinárodního letiště 5 hodin jízdy.

 

NILAVELI

srí-lanka-4Turisticky dosud neobjevená oblast uprostřed krásné přírody na severovýchodním pobřeží. Ve vzdálenosti 10 km od Trincomalee, bílé písečné pláže a průzračné moře, dobré podmínky pro potápění a šnorchlování. Skvělé místo pro milovníky koupání, klidu a nedotčené přírody. Vzdálenost od mezinárodního letiště 5 hodin jízdy.