Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

keňa-1Atraktivní africká země nabízí nekonečné přírodní bohatství. Leží přímo na rovníku, je 7x větší než ČR a má

36,9 miliónu obyvatel. Jejím hlavním městem je Nairobi a nejvyšší horou Mt. Kenya s 5199 m n. m. Na východní straně ji obklopuje Indický oceán. Úředním jazykem je angličtina a svahilština, převládající náboženství katolické a protestantské, platí se keňskými šilinky. Bývalá britská kolonie získala nezávislost roku 1963. V unikátní přírodní rezervaci Rift Valley byla objevena kostra člověka stará 2,5 miliónu let, a toto místo se tak dodnes považuje za kolébku lidstva. Díky zdejším domorodým kmenům si lze přiblížit prvky tradiční africké kultury. Keňské safari umožňuje pohled na exotickou přírodu, plnou zajímavých živočišných druhů jako jsou žirafy, nosorožci, pakoni, lvi, gepardi, pumy, levharti, plameňáci a nekonečně mnoho dalších. Jejich domovem jsou fascinující přírodní rezervace jako je Masai Mara, Amboseli, Tsavo či deštné pralesy. Na své si díky horám a vulkanickým masivům přijdou milovníci pěších túr i zkušení horolezci. Dlouhé pláže a průzračné modré vody oceánu vybízejí k relaxaci nebo bohatému rybolovu. Doba letu z Evropy činí 10 hodin. Doporučujeme v kombinaci se Zanzibarem, let trvá 60 minut.

MOMBASA

keňa-2Druhé největší město v Keni má 700 tisíc obyvatel. Ostrov v Indickém oceánu, který je s pevninou spojen v severní a západní části silnicemi a železnicí postavenými na hrázi, z jižní strany je jedinou možností použití přívozu, který zabere jen 15 minut. Mombasa je město s historií a bohatou tradicí. Nabízí možnost sportu, užít si krásné moře nebo rušný noční život. Přestože se Mombasa stále rozrůstá, v porovnání s Nairobi nabízí klid a relaxaci, nerušenou uspěchaným, hektickým životem velkoměst. Za návštěvu stojí historická část „Staré město“ s portugalskou pevností Fort Jesus a přístavem

s plachetnicemi.

 

SHIMBA HILLS

Přírodní národní park, ležící 16 km od Mombasy ve vnitrozemí, poskytuje překrásný výhled na Indický oceán a soužití s exotickou přírodou. Mezi pohořím, prameny řek a vodopády žijemnožství divokých zvířat.

 

TSAVO

keňa-3Západní národní park

– oblast plná divokých zvířat a přírodních útvarů jako jsou jezera, řeky, lesy nebo nedozírné travnaté plochy. Výborné místo k pozorování hrochů koupajících se v pramenech Mzima, kočkovitých šelem, krokodýlů, zeber či nosorožců, nebo k pěším túrám k vulkanickým kráterům a projížďkám na koni.

 

Východní park

– nejstarší a největší přírodní park v Keni, plný křovinatých oblastí, savan a lesů, v severní části představující skutečnou divočinu. Místo doporučované k fotografování přírodních scenérií, obzvlášť díky Mudanda Rock a Yatta Plateau, největším lávovým útvarům na světě. Neméně úchvatné jsou vodopády Luggards na řece Galana.

 

AMBOSELI

Národní park – Amboseli v masajském jazyce znamená „vodní místo“. Navzdory suchým prašným oblastem je místem s nekonečnou zásobárnou vody. Díky rozpouštějícímu se sněhu na vrcholcích Kilimandžára tryskají dva křišťálové prameny v samém srdci parku.