Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

venezuela 1Pestrá země leží na severu Jižní Ameriky, sousedí s Kolumbií, Guyanou a je obklopena Atlantským oceánem a Karibským mořem. Celková rozloha Venezuely včetně jejích ostrovů je zhruba 12x větší než rozloha ČR. Oficiální název Bolívarovská republika Venezuela, hlavní město Caracas. Celkem tu žije přes 25,7 milionu obyvatel, většina z nich jsou potomci Španělů, Italů, Portugalců, Arabů, Němců, Afričanů a pouhá 2 % tvoří původní američtí Indiáni. Většina obyvatel jsou římští katolíci. Úředním jazykem je španělština. Venezuela nabízí svým návštěvníkům nepředstavitelnou řadu přírodních zajímavostí, které stále čekají na objevení. Nachází se zde 39 národních parků s velkým množství fauny a flóry, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, 979 m, zasněžené vrcholky And – Pico Bolívar, 5007 m n. m., tropické deštné pralesy v oblasti Amazonie, řeka Orinoko, původní indiánské vesnice a samozřejmě kilometry dlouhých písečných pláží. Podnebí je ovlivněno nadmořskou výškou, převládá tropické klima s mírnými teplotami v pobřežních oblastech. Nejvhodnější období pro návštěvu je období sucha – prosinec až duben, venezuelské řeky včetně vodopádu Salto Angel vypadají působivěji

v období dešťů – květen až listopad. Doba letu z Prahy na Isla Margaritu se dvěma mezipřistáními je 13 hodin. Na ostrově Isla Margarita místní česky mluvící delegát.

 

CARACAS

venezuela-2Hlavní město se 4,5 milionu obyvatel se nachází pod horami v táhlém horském údolí v nadmořské výšce 950 m n. m. Město plné kontrastů s historickou architekturou španělských kolonizátorů a moderními mrakodrapy. Caracas se stal centrem vzdělání, kultury a v posledních letech oblíbeným turistickým cílem.

 

 

NÁRODNÍ PARK ARCHIPELAGO LOS ROQUES

venezuela 3Korálové souostroví Los Roques čítá celkem 52 různě velkých ostrovů rozsetých v azurových

vodách Karibského moře, severně od Caracasu a západně od ostrova Isla Margarita. Na největším ostrově El Gran Roques žije asi 1500 obyvatel, ostatní ostrovy nejsou trvale osídleny. Oblast Los Roques je vyhledávaným místem pro šnorchlování a potápění. Let z Isla Margarity trvá 60 minut.

 

NÁRODNÍ PARK CANAIMA

venezuela-4Se nachází v jižní části Venezuely. Je to velmi rozmanitá oblast s bujnými pralesy, savanami, stolovými horami „tepui“ a indiány kmene Pemon, kteří se živí rybolovem, pěstováním plodin a výrobou suvenýrů. V národním parku Canaima se také nachází největší vodopád na světě – Salto Angel, vysoký

979 m.

 

ISLA MARGARITA

Turisty vyhledávaný ostrov leží v Karibském moři v oblasti Malé Antily. Podnebí je zde stálé, slunné s průměrnou

teplotou kolem 30 °C po celý rok, deštivé období je mezi srpnem a říjnem. Tropický ostrov je dokonalým rájem, který nepostrádá bujnou faunu a flóru, dlouhé písečné pláže v čele s proslulou Playa El Agua a tyrkysově zbarvené moře. Svěží zeleň údolí v okolí hlavního města La Asunción kontrastuje s vyprahlým územím porostlým kaktusy a trnovníky na poloostrově Macanao, jež je odlehlou částí ostrova Isla Margarita na západě. Další oblíbené oblasti jsou laguna La Restinga – přírodní rezervace známá mangrovníky, mořskými koníky, různými druhy ryb a ptáků, záliv Juan Griego – vyhlášené místo na pozorování západu slunce. Let z Caracasu do hlavního města Isla Margarity – Porlamar – trvá 60 minut.