Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

kuba-1Perla Karibiku, je největším ostrovem v Karibském moři. Politika této země dlouhou dobu bránila masovému přílivu turistů, díky čemuž se Kuba zachovala v autentické podobě do dnešních dnů. Na ostrově žije 11 miliónů obyvatel, v hlavním městě Havana 2 milióny obyvatel. Národní měnou je peso, pro turisty ale platí konvertibilní peso, úředním jazykem je španělština. Kuba je o trochu větší než ČR. Ostrov nabízí nejen dlouhé bílé pláže, ale také krásná koloniální města jako je Havana a Trinidad, kde je možné vidět i dnes americké vozy z padesátých let a které patří na seznam památek UNESCO. Dále pak tabákové plantáže v údolí Viňales, horská pásma pokrytá tropickou vegetací a pralesy. Typické jsou míchané nápoje s rumem na mnoho způsobů a skvělé doutníky. Nejznámější letovisko Varadero má více než 20 km dlouhé bílé písečné pláže. Ideální je také celoroční příznivé teplé klima. Kuba je ostrov, který si zamilujete a navždy zůstane ve vašem srdci. Doporučujeme návštěvu právě teď, než ho objeví zbytek světa, a tím definitivně zmizí jeho současná unikátnost.

V posledních letech se zde cestovní ruch stále rozmáhá a Kuba se stává jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších cílů v Karibiku. Ve Varaderu je k dispozici česky mluvící delegát. Doporučujeme kombinaci s Dominikánskou republikou. Snadná dostupnost díky přímým letům modernímiAirbusy A-310 s leteckou společností ČSA do Varadera

 

HAVANA

kuba-2Úchvatné koloniální hlavní město plné romantických uliček, historických památek, sympatických obyvatel, malebných restaurací a zákoutí s typickou kubánskou hudbou. Stará Havana vás jistě nadchne, a proto si nenechte její návštěvu rozhodně ujít. K nejzajímavějším místům patří Capitolio Nacional, což je zdařilá kopie amerického originálu, náměstí Revoluce, nábřežní promenáda Malecón. Typické kubánské nápoje si můžete vychutnat v restauraci La Bodequita del Medio, kterou proslavil Ernest Hemingway. Oblast kolem náměstí Plaza de la Catedral, které je centrem starého města, byla již v roce 1982 zapsána do dědictví památek UNESCO. V Havaně se nachází mezinárodní letiště, kam vás za 10 hod. letu z Evropy přepraví renomované letecké společnosti.

 

VARADERO

kuba-3Největší plážové letovisko na ostrově se nachází na výběžku Hicacos a vyznačuje se moderními a luxusními hotely, kvalitním servisem a příjemnými místními obyvateli. 20 km dlouhá pláž s bílým jemným pískem a průzračně čistým Karibským mořem patří bez nadsázky mezi deset nejlepších pláží v celém Karibiku. Varadero se nachází 140 km od hlavního města Havana, 2 hod. jízdy. V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů,

kaváren a obchůdků. Plážové středisko se začalo budovat v 70. letech a pyšní se kvalitními moderními hotely, poskytujícími servis all inclusive, které svým architektonickým řešením nijak nenarušily ojedinělou lokalitu. Varadero poskytuje vše, co lze očekávat od vysněné dovolené. Do Varadera vás dopraví přímý let s ČSA.