Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

Havajské ostrovy

havay 1HAVAJSKÉ OSTROVY – jsou nejvzdálenějším státem od hlavního města USA a také státem nejneobvyklejším. Tvoří je řetěz hornatých ostrovů vulkanického původu v centrálním Pacifiku přibližně 3800 km na jihozápad od pobřeží Kalifornie. Rozlohou jsou 5x menší než ČR. Stát je pojmenován podle největšího z ostrovů. Před 1500 lety byly osídleny Polynésany, prvním evropským návštěvníkem Havajských ostrovů byl v r. 1778 britský mořeplavec James Cook, který je nazval Sandwichovy ostrovy. Kolem roku 1795 byly poprvé sjednoceny a v roce 1851 svěřeny pod ochranu Spojených států. Později byly připojeny k USA jako 50. stát. Souostroví je rájem Tichého oceánu s překrásnými písečnými plážemi, azurově modrým mořem a výjimečnou faunou a flórou. Návětrné svahy hor dostávají enormní množství srážek a jsou porostlé hustými pralesy s četnými vydatnými vodopády. Havajské ostrovy mají řadu činných sopek a projevů vulkanické činnosti. Čistý vzduch a bezoblačná obloha činí z horských vrcholů ideální místa pro astronomické observatoře. Souostroví, jež je také důležitým finančním centrem, se skládá ze čtyř hlavních ostrovů:

  • Hawaii je největším z nich, nacházejí se zde činné sopky Mauna Kea a Mauna Loa až 4500 m vysoké a pláže převážně vulkanického původu.
  • Oahu je turistický ostrov s kvalitními hotely a vyhlášenou písečnou pláží Waikiki, mezinárodním letištěm v Honolulu, proslulým přístavem Pearl Harbor, centrem širokých sportovních aktivit, ideálním na plážovou dovolenou.
  • Maui je romantický ostrov s nádhernými přírodními parky Iao Valley a Halekala, úžasnými scenériemi, jezírky, bujnou vegetací a vodopády.
  • Ostrov Kauai je turisty nejméně navštěvovaný, nachází se zde kaňon Waimea a jedinečná příroda horských deštných pralesů. Na vyžádání zajistíme servis česky mluvícího delegáta. Vízová povinnost USA.

HONOLULU

havay 2je hlavním a největším městem Havajských ostrovů, sídlem vlády, kulturním, společenským a obchodním centrem. Nachází se zde řada významných muzeí a galerií, za návštěvu stojí některý z památníků válečného období. Široká škála sportovních aktivit včetně surfování, navečer láká k návštěvě mnoho výtečných restaurací a barů. Mezi nejvyhlášenější místa patří Ala Moana Center – největší nákupní centrum pod širým nebem na světě – vulkanický kráter Diamond Head tyčící se nad městem či světoznámá pláž Waikiki.