Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

zillertalPromyšlená síť skibusů, železnice, spolehlivá infrastruktura, ale zejména nekonečné lyžařské terény, čítající celkové 400 km sjezdovek propojených 154 lanovkami, na kterých platí jediná lyžařská permanentka. Činí lyžování v Zillertalu bezkonkurenčně různorodým, kvalitním a přitom cenově výhodným. Zillertal je jedním z rakouských středisek s nejstarší tradicí.

Údolí leží cca 40 km východně od tyrolské metropole Innsbrucku. Je bočním údolím Inntalu a táhne se v délce cca 54 km od severu na jih, kde je zakončeno ledovcovou oblastí Hintertux. Na svazích Zillertalu a přilehlých údolí se nachází 11 lyžařských areálů.
Při vstupu do údolí leží na západních svazích Zillertalu střediska Spieljoch a Hochfügen, sousedním poměrně novým lyžařským areálem vybudovaným nad vesničkou Kaltenbach je Hochzillertal, který se může pochlubit krásnou 12 km dlouhou sjezdovkou. Na východních svazích Zillertalu je pro hosty připraveno největší středisko oblasti Zillertal Arena rozkládající se dílem v Tyrolsku a dílem v Salzbursku. Vzniklo velkorysým propojením původně samostatných středisek Ski-Zell nad Zell am Ziller, Gerlos a Königsleiten. Mayerhofen je největší a nejznámější obcí Zillertalu, nad níž se po obou stranách údolí lyžuje. Na východních svazích se až do výšky 2.000 m rozprostírá středisko Ahorn, na západních svazích leží velice populární středisko Penken s vrcholem Penkenjoch (2.095 m). Tuxertal je pokračováním Zillertalu za Mayerhofenem dále na jih. Střediska Eggalm a Lammerbichl jsou vhodná spíše pro děti a lyžaře začátečníky. Na jižním konci Tuxertalu leží jeden z nejrozmanitějších ledovcových areálů - Hintertux, který je zimní i letní základnou mnoha lyžařských národních týmů. Vrcholným zážitkem je 12 km dlouhý sjezd z nejvyšší vrcholové stanice lanovky na Gefrorene Wand (3.250 m) do údolí, který překonává výškový rozdíl 1.750 m. Do „rodiny“ Zillertalu patří i středisko Kramsach, přestože leží vně údolí na severních svazích Inntalu.

Charakteristika oblasti :
Nadmořská výška: 550 - 3.250 m
V provozu: celoročně
Sjezdovek celkem: 465 km
černé 62 km
červené 274 km
modré 129 km
Počet lanovek a vleků celkem: 152
vleky 77
sedačky 57
kabiny 14
gondoly 4
Přepr. Kapacita: 191. 730 os./hod.
Snowboard: 3x fun-park, 3x half-pipe, 1x boardercross
Běžeckých tratí: 144 km
Aprés-Ski: bazén, kino, restaurace, disco
Vzdálenost z Prahy/Brna: 540 km/590 km


Nabízíme ubytování všech kategorií v oblasti Tuxertalu (Vorderlanersbach - Lanersbach - Juns - Madseit - Hintertux) do 15 km od údolí stanice lanovek na ledovec Hintertux v cenových relacích:

Prázdninové domy (pokoje v soukromí)
Pro 4-9 osob, obytná plocha 75 - 150 m2 . Příklad vnitřního uspořádání domu: 4 dvoulůžkové pokoje, 1 jednolůžkový, 2 velké koupelny s vanou a sprchou, 2 WC, 1 kompletní kuchyň, hala v tirolském stylu, sat. TV, lyžárna, terasa, parkoviště.

Prázdninové byty
Pro 2-9 osob, obytné plochy 37 - 100 m2. Příklad vnitřního uspořádání bytu: 2 ložnice, sprcha, WC, obytná místnost s kachlovými kamny, kompletní obytná kuchyň, mikrovlnná trouba, sat. TV, radio.

Selské statky
Pokoje pro 2-6 osob, s tekoucí vodou, koupelnou, sprchou, WC na patře, nebo přímo na pokojích. V domech spol. místnost se sat. TV, lednice, sušárny. V ceně snídaně.


Penziony se snídaní
Pokoje s koupelnou, sprchou a WC nebo jen tekoucí vodou a sprchou a WC na patře. V domě společenská místnost se sat. TV, terasa.

Hotely***
Snídaně formou bufetu, výběr jídel dle jídelníčku, salátový bufet, všechny pokoje se sprchou nebo koupelnou, WC, rádio, telefon, sat. TV, sauna, parní koupele, solarium, osobní výtah, restaurant s denním barem. U hotelu cvičný vlek, zastávka skibusu a běžecká stopa.