Petr Bouda Adventures

Tylova 2071

436 01 Litvínov

Czech Republic


Kontakty

+420 775 554 535

Info@petrbouda.cz

val di fassaNa bezlesých svazích Belvederu vládnou široké, jako vejce vejci podobné červené ranveje s rychlými sedačkovými lanovkami. Z centra Canazei sem proudí lyžaři kapacitními kabinkami a většina z nich se kabinkou vrací odpoledne i zpět, protože sjezdová cesta do údolí končí už na okraji města. I na protilehlých, jižních svazích areálu Col Rodella jsou četné červené sjezdovky bez možnosti sjezdu do údolního Campitella, odkud vyjíždí visutá kabina. Celým areálem prochází trasa safari Sella Ronda, což se projevuje zvýšenou rušností jak na lanovkách, tak na sjezdovkách.

Perfektní černá trať se vine lesem nad vesničkou Alba, v horní bezlesých partiích zdejšího areálu se pak vlní nenáročné červené se dvěma sedačkami. Z vrcholového bodu vede pustým údolím spojovací sjezdovka na úpatí vrcholku Buffaure, z něhož na všechny strany stékají středně dlouhé a vydatně červené sjezdovky, do údolního městečka Pozza se pak dojíždí po dlouhé, rovinaté cestě.

Z Viga vede visutá kabina do rodinného areálku Ciampedie s několika sedačkovými lanovkami a červenými, lesem krytými sjezdovkami.

Ve společném skipasu je zahrnut i menší, rodinný areál Carezza, jehož sjezdovky se dlouze táhnou po úpatí horské skupiny Rosengarten.

Val di Fassa je výhodným výchozím místem pro sjezdovou turistiku. Údolí Gardena, Badia a Arabba jsou dosažitelná po okruhu Sella Ronda, lyžařské arény Tre Valli a Val di Fiemme jsou snadno dostupné po silnici.

 

Charakteristika oblasti:

Nadmořská výška: 1320 – 2423 m n. m.
Celkem sjezdových tratí: 120 km, z toho modrých 32%, červených 59%, černých 9%
Uměle zasněžováno: 80 km
Přepravní kapacita vleků a lanovek: 70 000 os. / hodinu
Vleky: 16
Sedačkové lanovky: 27
Kabinové lanovky: 5
Gondoly: 5